Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 13:35:31

Захисники старовини Чернігова обговорили питання про недопущення будівництва біля Єлецького монастиря

09.08.2016   12:00

8 серпня відбулася нарада активістів Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова.

Розглянуто організаційне питання щодо структури новоствореної організації та її діяльності. Вирішено розробити положення про Громадський комітет.

Обговорено заходи щодо збереження Будинку Полторацьких.

На чергову сесію міськради (11 серпня) виноситься питання щодо «Про внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, які підлягають приватизації у 2016 році». До переліку включена і будівля на проспекті Миру, 74. Вже кілька комісій запропонували виключити цей будинок із списку приватизації. Але, питання все-таки буде розглядатися на пленарному засіданні міськради.

Ця споруда збудована наприкінці ХІХ століття, має історичне значення. Тут мешкала родина лікарів Полторацьких.

У минулому будинок вирізнявся вишуканим різьбленням на карнизах та дверях, ґанок був оздоблений кованим металевим візерунком, з боку двору знаходилася веранда з різьбленими колонками.

Нині стара оселя (у комунальній власності) потребує термінових ремонтних робіт, у незадовільному стані дах та стіни будівлі.

Громадський комітет запропонував зняти це питання з розгляду порядку денного сесії, спільно із архітекторами та будівельниками провести обстеження технічного стану будинку та можливості проведення на ньому ремонтних робіт.

Одним з головних завдань Громадського комітету є зупинення будівництва біля Єлецького монастиря. Тож підтримано звернення мешканців міста (1150 підписів зібрано за кілька днів) щодо недопущення спорудження будинків біля Єлецького монастиря, на вул. Князя Чорного, 4-а. Вирішено направити відповідні листи Чернігівському міському голові В.А. Атрошенку та начальнику КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міської ради В.С. Горбатову.

Прийнято рішення закликати чернігівців взяти участь у засіданні містобудівної ради, де розглядатиметься історико-містобудівне обгрунтування щодо спорудження будинків на вул. Князя Чорного, 4-а (9 серпня о 16.00 у приміщенні міськради).

Запропоновано депутату міськради С.Воробйову виступити на сесії міськради (11 серпня) з інформацією про створення Громадського комітету, оголосити вище згадане звернення і закликати депутатів приєднуватися до новоствореної організації.

Як вже повідомлялося, 13 липня 2016 року, біля Єлецького монастиря відбулося підписання Меморандуму про створення Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова. До його складу увійшли депутати міської та Новозаводської і Деснянської районних рад Чернігова, громадські активісти та представники низки громадських об’єднань.

 

Сергій Черняков, Громадський комітет захисту історико-культурного середовища Чернігова

Останні новини Чернігівщини

Заблоковано діяльність інтернет-майданчиків з торгівлі фальсифікатом

Заблоковано діяльність інтернет-майданчиків з торгівлі фальсифікатом 11:51

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області в рамках проведення операції «Спирт», під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, припинено діяльність незаконного виробництва горілчаних виробів.

Аліна Дмитренко стала чемпіонкою України з бігу на 3000 метрів

Аліна Дмитренко стала чемпіонкою України з бігу на 3000 метрів 11:36

З 27 по 28 лютого у Києві проходив чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків і дівчат 2006-2007 років народження.

78-і роковини Корюківської трагедії

78-і роковини Корюківської трагедії 11:20

У політиці нацизму в Другій світовій війні в Україні окремим видом злочинів проти мирного населення цілком доречно виділити знищення населених пунктів разом із його мешканцями. Таку саму тактику окупанти системно проводили в Білорусі та Росії. У скорботному списку спалених сіл і селищ виділяється спалення карателями містечка Корюківка Чернігівської області.

"100 днів роботи" - звіт Ніжинського міського голови Олександра Кодоли та його команди 11:11

1 березня в малій залі міськвиконкому відбулась пресконференція міського голови Олександра Кодоли щодо 100 днів роботи на посаді.

Чернігів: землю під Попудренка, 16 повернули з постійного користування підприємства

Чернігів: землю під Попудренка, 16 повернули з постійного користування підприємства 10:50

Тепер юридичний статус цієї земельної ділянки відповідає умовам участі в Програмі оновлення застарілого житла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини