Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 жовтня, 01:03:04

Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції

09.08.2016   09:14Агенцiя

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на ГКІ та попередження спалахів серед населення області триває.

З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ.

За період з 29.07 по 04.08.2016 року в області захворіло на гострі кишкові інфекції 72 особи, з них дітей - 42 (на минулому тижні 75 та 44 відповідно). По м. Чернігову захворіло 29 осіб, з них 14 дітей.

Під час проведення епідрозслідування, встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ: у 15 випадках - молочні продукти (молоко, кисляк, сметана домашня), у 15 - м'ясні продукти, у 6 - яйця курячі домашні, у 1 - кондитерські вироби з порушенням умов зберігання, у 32 - інші продукти (в т.ч. у 20 випадках - фрукти/овочі, у 2 випадках - рибні продукти).

22.07-30.07.2016р.зареєстровано спалах ротавірусної інфекції серед дітей дошкільного навчального закладу №7 "Дзвіночок» в м.Ніжин. Всього в інфекційне відділення Ніжинської ЦМЛ госпіталізовано 7 хворих, перебіг захворювання середньої тяжкості. Лабораторно підтверджено наявність ротавірусної інфекції. Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» в межах своєї компетенції проведено протиепідемічні заходи в повному обсязі: епідобстеження вогнищ за місцем відвідування дошкільного закладу та проживання хворих; відібрано проби для проведення лабораторних досліджень; проведена заключна дезінфекція. Станом на 08.08.2016р. всі хворі проліковані та виписані. Основна причина спалаху - порушення санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом МОЗ від 24.03.2016р. №234).

Ситуація з кишкових інфекцій в області керована і знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Останні новини Чернігівщини

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова 15:48

В Україні набирає обертів проект «Випробуй у безпеці», орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц 14:01

Саме це пропонували в Чернігові під час презентації національної мережі готелів та ресторанів Reikartz Hotel Group її представники.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:46

З 01.10.2019 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї 13:43

Уникнути кримінальної відповідальності жителі Чернігівщини можуть в разі звернення до поліції та добровільної здачі незареєстрованої вогнепальної, холодної зброї, набоїв та вибухівки.

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом 13:32

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян за ч.1 ст.259 КК України.