Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 листопада, 12:42:12

Стати ближчими до людей — одне з основних завдань реформованих військкоматів. Починають реформи з Чернігівщини

28.07.2016   08:17Агенцiя

«Стратегічний оборонний бюлетень України», введений в дію Указом Президента України у червні цього року, передбачає на базі військових комісаріатів створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Плацдармом для розробки й випробовування нової структури було обрано Чернігівську область.

Проблеми, які виникають у ході цього експерименту, обговорили сьогодні на нараді в облдержадміністрації за участю заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова.

Як доповів Чернігівський обласний військовий комісар Олександр Криворучко, на сьогодні вже відпрацьовано проект структури Центру комплектування та соціальної підтримки обласного рівня.

Його основними підрозділами визначено центри оборонно-мобілізаційної роботи, рекрутингу і комплектування та соціальної підтримки і правової допомоги. Для кожного з них сформульовано свої специфічні завдання, спрямовані на перехід місцевих органів військового управління від адміністративно-примусових до рекрутингових та соціально-сервісних.

Головною метою змін є формування у суспільстві більш позитивного ставлення до місцевих органів військового управління та заходів, що вони проводять, досягнення більш відкритої та ефективної співпраці цих органів з населенням, піднесення таким чином національно-патріотичних настроїв у суспільстві.

Проте, на переконання обласного воєнкома, попри явну необхідність реформування, військові комісаріати як структурні одиниці мають бути збережені. Для того існує кілька підстав: від суто технічних, як-от перевід документації, особових справ та облікових карток на нові реквізити, до загальнополітичних та стратегічних, оскільки у багатьох районах, наприклад, Чернігівщини, єдиною організаційною військовою структурою є військкомат. І саме він потрібен для забезпечення виконання законодавства з військових питань.

Крім того, потребують додаткового узгодження взаємини між органами військового управління, органами державної влади та місцевого самоврядування. Адже на тлі адміністративно - територіальної реформи, зміни меж територіальних одиниць та їх об’єднання постає й питання військового обліку та зони відповідальності того чи іншого військкомату.

І третя з найбільших, окреслених під час наради проблем, — уніфікація організаційно - штатної структури центрів. Штатний розклад центрів потрібно розробити якнайшвидше, щоб до його впровадження залишився час на аналіз та корегування на місцях.

Участь у обговоренні питання взяли заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, представники Генерального штабу та структурних підрозділів облдержадміністрації, Громадської ради при ОДА.

Підсумував роботу наради заступник Міністра оборони України Ігор Долгов. Він, зокрема, зазначив, що для ефективного реформування системи місцевого військового управління не слід повністю відмовлятися від досвіду військових комісаріатів.

— Експеримент — це максимальне використання позитивних напрацювань плюс нові речі, чийсь корисний досвід і новації, — підкреслив Ігор Долгов. За його словами, оборона країни мусить бути спільною справою: людина у формі має відчувати підтримку громадськості, а для того повинна користуватися заслуженим авторитетом.

І саме на формування позитивного іміджу військової служби в цілому та органів військового управління зокрема (як би вони не називалися) потрібно спрямовувати як інформаційно-роз’яснювальну роботу, так і саме реформування системи. Тоді служба в армії, захист Батьківщини стане дійсно почесним обов’язком кожного громадянина.

Останні новини Чернігівщини

Представники Держпродспоживслужби вивчали інформаційні технології

Представники Держпродспоживслужби вивчали інформаційні технології 12:18

Про формування планів протиепізоотичних заходів профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2020 рік з використанням спеціального програмного забезпечення та активізацію процесу ідентифікації і реєстрації тварин йшлося під час наради в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:59

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:47

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 19 листопада до 8:00 20 листопада 2019 року.

Чернігів піднімає планку мінімальної нарахованої зарплати працівникам усіх структур міста до 5,5 тис. грн

Чернігів піднімає планку мінімальної нарахованої зарплати працівникам усіх структур міста до 5,5 тис. грн 08:37

Місто Чернігів з початку наступного року встановлює мінімальні зарплати з нарахуваннями для всіх категорій працівників – що на комунальних підприємствах, що в бюджетній сфері – на рівні 5 з половиною тисяч гривень.

Розпочато розробку Почесної відзнаки жителів та уродженців області

Розпочато розробку Почесної відзнаки жителів та уродженців області 08:22

19 листопада відбулося засідання робочої групи з розробки та заснування Почесної відзнаки Чернігівської обласної ради жителів та уродженців області, які взяли участь у захисті незалежності, територіальної цілісності і суверенітету України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини