Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:32:30

Як запобігти захворюванням травної системи влітку?

08.07.2016   09:33Агенцiя

Зазвичай влітку лікарі констатують збільшення звернень громадян за медичною допомогою з приводу загострення хронічних захворювань травної системи, зокрема, колітів, гастродуоденітів, виразкової хвороби шлунку і 12-ти палої кишки тощо. Також підвищуються темпи поширення різних шлунково-кишкових інфекцій.

На жаль, нинішнє літо – не виняток та через ці захворювання на лікарняних ліжках опинилися жителі області. “У цьому немає нічого дивного, адже більшість захворювань шлунково-кишкового тракту пов’язані із недотриманням температурного режиму під час зберігання продуктів харчування, – стверджує завідувач гастроентерологічного відділення КЛПЗ “Чернігівська обласна лікарня” Олег Ревко. – Ми продовжуємо готувати їжу так, як і взимку, використовуючи сметану, майонез, інші добавки, які теплої пори року можуть зашкодити організму. Звісно, Але влітку необхідно внести зміни у режим харчування та не варто перевантажувати свій шлунок м’ясними, молочними та хлібобулочними виробами, а також алкогольними і сильногазованими напоями, адже вони стимулюють травну систему працювати в “екстремальному” режимі, тим самим спричиняючи ті чи інші захворювання та загострення вже існуючих недугів.

Крім того, люди намагаються з’їсти якомога більше ягід, фруктів та овочів, пояснюючи це тим, що начебто організм отримує велику кількість вітамінів та мікроелементів. Звісно, у цьому є певний сенс, але де гарантія, що ці продукти, придбані на ринках, безпечні? Чи перевірить їх на вміст радіонуклідів, нітратів та нітритів? Тому тут порада може бути тільки одна – купуючи сезонні ягоди та фрукти на офіційних ринках, вимагайте у продавця документ що підтверджує їхнє походження. Причому не варто купувати велику кількість дарів природи, лише стільки, щоб їх можна було з’їсти за один раз. Краще всього купувати такі продукти у великих маркетах, куди здійснюються системні поставки і там є працівники, які відповідають за якість поставленого товару”.

Отже, основна проблема розвитку та загострення кишково-шлункових недуг криється здебільшого у продуктах харчування. Схема тут проста – у людському шлунку знаходиться мікроорганізм під назвою “хелікобактер пілорі”, який під дією хімічних речовин, якими обробляються овочі, фрукти, м’ясні та інші продукти, стає агресивним і може викликати не тільки гастродуоденіт, а і виразку шлунка і навіть онкологічне захворювання. Тому тим, хто вже давно страждає на такі хвороби, варто виважено поставитися як до організації свого режиму харчування, так і до вибору медикаментозної терапії.

“Якщо вам встановлений той чи інший діагноз з приводу хвороби шлунково-кишкового тракту, необхідно після консультації з лікарем обрати медикаменти. Наголошую – людина повинна лікуватися якісними ліками! Для цього з’ясуйте, в якій країні вироблений препарат, яким ви будете лікуватися, – зауважує Олег Ревко. – Якщо це країна Південно-Східної Азії, Пакистан чи Бангладеш – в такому препараті відсоток діючої речовини буде мінімальним. Тому перевагу слід віддавати лікам, виробленим в європейських країнах чи у США, вони, звісно, дорожчі, втім ефективніші. На жаль, в Україні продаються різні препарати із сумнівним походженням. І про якість нашого фармацевтичного ринку можна буде говорити лише тоді, коли у нас буде працювати хоча б одна незалежна лабораторія, що перевірятиме вміст кількості діючої речовини в одиниці лікарського препарату”.

Відтак, неконтрольований прийом специфічних медикаментів також може спричинити негаразди зі здоров’ям системи травлення. Тому лише уникаючи всіх факторів ризику (хімічних, біологічних, поведінкових) можна не боятися, що літо для когось із нас буде зіпсованим.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.