Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 січня, 02:28:11

15 років тому в Чернігові з’явився Сіверський інститут регіональних досліджень. ВІДЕО

22.06.2016   07:18Агенцiя

Створений групою чернігівських науковців, нині він має у своєму складі двох докторів та дев’ять кандидатів наук. Це серйозний потенціал для вирішення головного завдання Сіверського інституту – сприянню реформування освіти і науки в Україні.

«Дитині» чернігівських науковців — Сіверському інституту регіональних досліджень за 15 років діяльності вдалося зробити чимало. Ця громадська організація видала 40 книжок, провела півсотні конференцій, реалізувала  низку  громадсько-політичних проектів.

Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України: «Здається невеличка, порівняно невеличка організація, але організація, яка за цей час зуміла здійснити ряд і наукових, і просвітницьких проектів, і проектів, які орієнтовані безпосередньо на потреби регіону. Це теж дуже важливо, бо ми дуже часто прикривалися слова «фундаментальні дослідження». Фундаментальні дослідження мають бути, але е мають бути дослідження світового рівня і такі у нас теж є. Але у нас мусить бути значно більше проектів, присвячених конкретних проблемам конкретного міста і конкретного регіону і от дуже важливо,  що така організація працює вже 15 років, працює саме для потреб цього регіону, який унікальний в українській палітрі».

Зокрема, інститут сприяв проведенню незалежних наукових досліджень в гуманітарних та політичних науках, розробці нових освітніх методик. За участю  вітчизняних та іноземних фахівців проводились семінари та лекції. Серед здобутків — створення картотеки та архіву Народної живої історії Сіверщини.

Сергій Лепявко, директор Сіверського інституту регіональних досліджень: «Мова в цих проектах йде про просвітницьку діяльність у сфері наближення до європейських стандартів. Тому, як нам здається, ми робимо свою роботу як  хотіли і ясно, що завжди залишається бажання кращого, але кращого ми бажаємо і собі, і всім нам, і всій нашій Україні».

Викладачі інституту наголошують, що в  реформуванні освіти важливе партнерство державних органів та організацій громадського суспільства — для забезпечення належного розвитку в першу чергу регіональної системи навчання. Йдеться про пошук нових демократичних відкритих моделей управління з орієнтацією не на те, що було вчора, а на те, чого вимагає завтра.

 

Останні новини Чернігівщини

Слідчого поліції засуджено за корупцію

Слідчого поліції засуджено за корупцію 16:05

За матеріалами Служби безпеки України засуджено слідчого Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, який вимагав та отримав хабар від фігуранта кримінального провадження.

Кабінет Міністрів затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни

Кабінет Міністрів затвердив перелік опорних лікарень в усіх регіонах країни 15:56

Кабінет міністрів України на засіданні в середу прийняв розпорядження Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров'я в госпітальних округах на період до 2023 року.

На Чернігівщині споживачам мають повернути зайво нараховані майже 800 тисяч гривень за комунальні послуги

На Чернігівщині споживачам мають повернути зайво нараховані майже 800 тисяч гривень за комунальні послуги 12:08

На підставі звернення фізичної особи щодо правомірності підвищення з 01.09.2019 року ціни на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій фахівцями Сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області була проведена позапланова перевірка суб’єкта господарювання, що є виконавцем цієї послуги.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 11:49

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1214 випадків захворювання (підозри) на кір.

Більше сотні чорнобильців отримають посвідчення нового зразка

Більше сотні чорнобильців отримають посвідчення нового зразка 11:41

Комісія з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян розглянула документи щодо заміни посвідчень на бланки нового зразка 35 ліквідаторам, 77 потерпілим та двом учасникам ліквідації інших ядерних аварій. Засідання провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, яка очолює цю комісію.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини