Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 серпня, 07:14:10

15 років тому в Чернігові з’явився Сіверський інститут регіональних досліджень. ВІДЕО

22.06.2016   07:18Агенцiя

Створений групою чернігівських науковців, нині він має у своєму складі двох докторів та дев’ять кандидатів наук. Це серйозний потенціал для вирішення головного завдання Сіверського інституту – сприянню реформування освіти і науки в Україні.

«Дитині» чернігівських науковців — Сіверському інституту регіональних досліджень за 15 років діяльності вдалося зробити чимало. Ця громадська організація видала 40 книжок, провела півсотні конференцій, реалізувала  низку  громадсько-політичних проектів.

Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України: «Здається невеличка, порівняно невеличка організація, але організація, яка за цей час зуміла здійснити ряд і наукових, і просвітницьких проектів, і проектів, які орієнтовані безпосередньо на потреби регіону. Це теж дуже важливо, бо ми дуже часто прикривалися слова «фундаментальні дослідження». Фундаментальні дослідження мають бути, але е мають бути дослідження світового рівня і такі у нас теж є. Але у нас мусить бути значно більше проектів, присвячених конкретних проблемам конкретного міста і конкретного регіону і от дуже важливо,  що така організація працює вже 15 років, працює саме для потреб цього регіону, який унікальний в українській палітрі».

Зокрема, інститут сприяв проведенню незалежних наукових досліджень в гуманітарних та політичних науках, розробці нових освітніх методик. За участю  вітчизняних та іноземних фахівців проводились семінари та лекції. Серед здобутків — створення картотеки та архіву Народної живої історії Сіверщини.

Сергій Лепявко, директор Сіверського інституту регіональних досліджень: «Мова в цих проектах йде про просвітницьку діяльність у сфері наближення до європейських стандартів. Тому, як нам здається, ми робимо свою роботу як  хотіли і ясно, що завжди залишається бажання кращого, але кращого ми бажаємо і собі, і всім нам, і всій нашій Україні».

Викладачі інституту наголошують, що в  реформуванні освіти важливе партнерство державних органів та організацій громадського суспільства — для забезпечення належного розвитку в першу чергу регіональної системи навчання. Йдеться про пошук нових демократичних відкритих моделей управління з орієнтацією не на те, що було вчора, а на те, чого вимагає завтра.

 

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України

Відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України 18:12

У Чернігові відбулася зустріч голів місцевих рад та громад Чернігівщини з народним депутатом України 9 скликання Антоном Поляковим (206 виборчий округ).

"Чернігівгаз" відкрив два сучасних Центри обслуговування клієнтів - в Носівці та Ріпках 16:45

На минулому тижні АТ «Чернігівгаз» відкрило модернізовані Центри обслуговування клієнтів ще в двох районах області. Віднині нову якість сервісу зможуть оцінити понад 12,3 тис споживачів газу Носівського та майже 7 тис Ріпкинського районів.

На автомобільній Київ-Чернігів-Нові Яриловичі тривають роботи з поточного середнього ремонту

На автомобільній Київ-Чернігів-Нові Яриловичі тривають роботи з поточного середнього ремонту 15:29

У прикордонному Ріпкинському районі на автомобільній дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі (на Гомель) тривають роботи з поточного середнього ремонту.

З 27 по 29 серпня гаряча вода подаватись не буде

З 27 по 29 серпня гаряча вода подаватись не буде 13:43

До відома мешканців міста Чернігова:

Як працюють кар’єрні радники?

Як працюють кар’єрні радники? 13:04

Шукати роботу та будувати кар’єру тепер допомагають кар’єрні радники, які з’явились у службі зайнятості на початку нинішнього року. Це не нові кадри, а фахівці служби, які пройшли відповідне навчання.