Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 серпня, 16:55:14

У Тігіпка відібрали 47 гектарів риболовецьких ставків на Чернігівщині

21.06.2016   12:33Агенцiя

Суд зобов’язав ТОВ Агрофірма «Обрій» LTD повернути Чернігівській облдержадміністрації земельні ділянки водного фонду загальною площею 47,82 га на території Харківської сільської ради Талалаївського району.

Про це свідчить рішення Госпсуду Чернігівської області від 7 червня.

Водойми в урочищах «На Баму», «Грузьки», «Тарасове», «Конюшні», «Старий», «Новий» і «Діжурка», які орендувало ТОВ Агрофірма «Обрій»
Водойми в урочищах «На Баму», «Грузьки», «Тарасове», «Конюшні», «Старий», «Новий» і «Діжурка», які орендувало ТОВ Агрофірма «Обрій»
У позовних вимогах прокуратура вказувала, що договір оренди цих ділянок закінчився у 2012 році, однак фірма продовжує використовувати їх, сплачуючи при цьому мізерну орендну плату. Розмір плати у матеріалах справи не вказаний.

Суд встановив, що Агрофірма «Обрій» у 2006 році отримала цю землю в оренду на 5 років для риборозведення. В другій половині 2011 року вона звернулася до Талалаївської РДА, яка на той час розпоряджалася цими землями, щоб поновити договір, і отримала згоду. У січні-лютому 2013 року фірма уклала з РДА 7 нових договорів оренди на 15 років. Вони підписані сторонами і погоджені Деснянським басейновим управлінням.

Однак, фірма не здійснила державну реєстрацію цих договорів оренди. Жодних доказів, які б підтверджували факт держреєстрації, Агрофірма «Обрій» суду не надала. При цьому фірма стверджує, що неодноразово зверталася до держреєстратора, але на підтвердження цього суд отримав лише звернення від 23 травня цього року, тобто більш ніж через місяць після порушення провадження по цій справі. Крім того, фірма надала суду копії лише п’яти із вказаних семи договорів оренди.

У зв’язку зі змінами законодавства з 2013 року повноваження щодо розпорядження вказаними водними ділянками перейшли до Чернігівської ОДА. Остання повідомила суду, що не отримувала від Агрофірми «Обрій» жодних звернень з приводу надання у користування ділянок.

Разом з тим, з матеріалів справи відомо, що 3 червня цього року Агрофірма «Обрій» направила Чернігівській ОДА клопотання про реєстрацію права власності на вказані ділянки площею 47,82 га. Результати його розгляду наразі невідомі.
З 2000 і до кінця 2012 року директором агрофірми був колишній депутат Чернігівської облради Василь Фесак. Він же мав найбільшу частку у компанії. Василь Фесак помер у березні 2015 року.

У 2013 році засновником ТОВ Агрофірма «Обрій» LTD стала кіпрська компанія «Велко Лімітед» (Welco Limited). Нинішнім засновником агрофірми є кіпрська компанія Кінтас Лімітед (Kintas Limited) Сергія Тігіпка, який кілька років тому почав активно скуповувати агрокомпанії. З лютого 2014 року директором «Обрію» є Валерій Сердюк.


http://nashigroshi.org/2016/06/21/u-tihipka-vidibraly-47-hektariv-rybolovetskyh-stavkiv-na-chernihivschyni/

Останні новини Чернігівщини

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками 15:10

У Чернігові кожна родина при народженні дитини отримує підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності.

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові 15:01

6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України відповідно вимог карантину та рекомендацій Чернігівської облдержадміністрації проведено традиційну панахиду за усіма воїнами, які в ЛИПНІ 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА 14:50

Підприємства області в січні–червні 2020 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 15301,5 млн.грн.

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального 14:44

Співробітники Управління Служби безпеки України в Чернігівській області у взаємодії зі слідчими ДФС викрили організовану групу, яка налагодила нелегальне виробництво і продаж фальсифікованих нафтопродуктів у промислових обсягах. «Прибуток» фігурантів становив майже 2 мільйони гривень щомісяця.

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі 14:31

6 серпня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко взяв участь у засіданні організаційного комітету з підготовки Третього Форуму регіонів України та Білорусі.