Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 15:38:22

Україну очікує новий спалах наркоманії. Причина тому АТО

09.06.2016   07:56Агенцiя

"Передумови та наслідки збільшення кількості наркозалежних на Чернігівщині", - на таку тему спілкувалися експерти в прес-центрі «Чиста політика».

Представниця Всеукраїнської мережі ЛЖВ Світлана Бубенчикова розповіла про те, що збільшення числа наркоманів тягне за собою зростання криміналу в місті.

- Людина, яка є наркозалежною має чи не кожен день купувати собі наркотик. Коли гроші закінчуються і з дому вже нічого винести йому нічого не залишається, як добувати ці кошти. Звісно, наркоман – це переважно непрацююча людина. І нічого йому не залишається, як красти або виконувати брудні доручення кримінальних осіб, за які йому перепаде доза чи гроші на дозу.

Також за словами Світлани ін’єкційне споживання наркотиків призводить до поширення різноманітних захворювань, в тому числі і ВІЛ-інфекції.

- Весь світ давно визнав, що будь яка залежність, зокрема наркотична – це наслідок якоїсь душевної травми, яку самотужки людина не змогла пережити. Існує у нас в державі замісна терапія для наркозалежних. Вона надає можливість знижувати темпи поширення інфекцій через використані голки, а також знижує рівень злочинності, бо залежний не має йти добувати гроші на дозу.

Не секрет, що частіше діагноз ВІЛ-інфекції мають люди, які є ін’єкційними наркоманами і ті, хто мав з ними половий контакт. Донедавна держава відповідала за ліки для хворих на вірус імунодефіциту. «Враховуючи корупцію на всіх рівнях і в Міністерстві охорони здоров’я, з нового року ліки для людей з ВІЛ купують міжнародні організації. І можна сказати це є великий плюс. Наразі ліків вистачає», - зазначила представниця мережі ЛЖВ.

Додатково:

Протягом І кварталу 2016 року в області з приводу ВІЛ-інфекції зареєстровано 104 особи (з них 84 особи з ВІЛ-інфекцією і 20 дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів). Станом на 01.04.2016 р. під медичним наглядом в області перебувають 3570 ВІЛ-інфікованих.

Про тенденцію росту наркозалежних в Чернігівській області розповів головний лікар обласного наркологічного диспансеру Петро Седень.

- Сьогодні показник рівня наркоманії іде на спад. Мова йде про наркозалежних, які перебувають на обліку.

Але головний лікар запевняє, що радіти зменшенню наркозалежних ще дуже рано.

- Зараз у нас на обліку перебуває 1759 осіб, серед них залежних від опіоїдів – 315. З-поміж хворих на наркоманію зареєстровано 340 ВІЛ-інфікованих, 43 хворих на СНІД, 140 – на туберкульоз, 58 – на гепатит А, 63 – на гепатит В, 189 – на гепатит С. З цих цифр зрозуміло, що вони несуть велику небезпеку. Але кількість, в порівнянні з минулими роками, дещо менше. Чи є це добре? Так сказати не можна, бо мова йде про тих, хто стоїть на обліку. Цю цифру можна сміливо помножити на 4, - розповів Петро Седень.

Також за його словами Україну очікує новий сплеск наркоманії. Оскільки кількість наркозалежних ветеранів АТО на Чернігівщині незабаром може різко збільшитися.

- Це не є проблемою саме АТО, це є проблемою будь-якої війни. Згадати той самий Афганістан. Зараз є 8 чоловік, які приїхали з АТО із залежністю. Тоді як тих, хто пройшов Афганістан, було набагато більше. Відтак найбільшою небезпекою у майбутньому може стати так званий «афганський синдром», коли чоловіки, що повертаються з війни, через пережиті стреси та психологічні перевантаження починають вживати більш «тяжкі» наркотики замість «травички», з якої все починалося. Їх кількість невдовзі може різко збільшитися. Тому ми маємо проводити профілактику серед ветеранів АТО, - б’є на сполох головний лікар-нарколог.

Такий сценарій може очікувати не лише Чернігів, а й інші міста. А поки наше місто займає золоту середину серед цієї непопулярної проблеми. «Чернігівська область займає 12-14 місце в Україні за кількістю зареєстрованих наркозалежних». Погодьтеся, перспективи не радужні.


http://edumka.com/novini/item/2881-ukrajinu-ochikue-novij-spalakh-narkomaniji-prichina-tomu-ato.html
 

Останні новини Чернігівщини

Презентація виставки архівних документів

Презентація виставки архівних документів "Українсько-польські відносини в 1917-1921 рр.: інституційна історія, етап встановлення" 13:40

27 лютого у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя пройшла презентація виставки «Українсько-польські відносини в 1917-1921рр.: інституційна історія, етап становлення».

Вивчали новації у сфері публічних закупівель

Вивчали новації у сфері публічних закупівель 13:34

Ключові положення нової редакції Закону України "Про публічні закупівлі", основні зміни та нововведення у сфері закупівель за останній час висвітлювалися під час навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації, що проходило в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з 25 по 26 лютого.

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову