Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 серпня, 06:54:04

Ситуація з туберкулінодіагностикою у Чернігові покращилась

08.06.2016   08:08

Завдяки додатково виділеним для протидії захворюванню на туберкульоз коштам, ситуація з туберкулінодіагностикою в Чернігові покращилась, порівняно з минулим роком.

Перебої з постачанням туберкуліну наразі якщо і є, то не залежать від чернігівських медиків, а лише від оперативності роботи постачальників.

Про це у розмові з активістами Чернігівської обласної громадської організації "Центр політичних студій та аналітики" розповіла головний лікар дитячої поліклініки №2 Чернігівської міської ради Ганна Якубова.

Як відомо, у минулому році ситуація з постачанням туберкуліну була вкрай важка, за рік місто виділило лише близько 20 тисяч гривень. У цьому ж році, завдяки рішенню міськради лише на закупівлю туберкуліну було додатково виділено 200 тис. гривень.  Громадська організація "Центр політичних студій та аналітики", попередньо зверталась до міської ради з приводу збільшення фінансування.
Наразі, за словами Ганни Якубової,у місті сиплекс активності туберкулінодіагностки.
 
"Іде вступна кампанія, діти їдуть у літні табори, відпочивати закордоном, тому просять зробити перевірку." – говорить Ганна Якубова.

Втім, як відзначає медик, виділена сума коштів хоч і в рази перевищує минулорічну, все ж є недостатньою.

Для прикладу одна перевірка наразі коштує близько 30 гривень, а лише у другій поліклініці перебуває на обліку 20 тисяч дітей, то ж щоб повністю забезпечити їх туберкуліном необхідно близько 600 тисяч гривень. У масштабах міста ця сума сягає мільйону, якщо не буде сплесків захворюваності.

У той же час дітям, чиї батьки за свої кошти купують  туберкулін перевірка проводиться безкоштовно.

Як відомо, складна ситуація з туберкуліном у останні часи виникла в результаті значного його подорожчання.

Питання туберкулінодіагностики надзвичайно актуальне і враховуючи останні резонансні події в Чернігові. Як відомо, нещодавно у виховательки ДНЗ №22 було виявлено відкриту форму туберкульозу.

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» планує і в подальшому боротись з проблемою захворювання на туберкульоз у місті Чернігові, та допомагати комунікації громадян з владою та медичними установами.

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини