Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:33:08

Роботу про ОУН на Чернігівщині визнано найкращою

07.06.2016   09:44Агенцiя

У Києві відбулося нагородження фіналістів студентського конкурсу «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Перше місце виборола робота Ірини Радченко про молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці на Чернігівщині.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся семінар для студентів «Робота з архівними документами». Відкриття комуністичних архівів створило широке поле для нових досліджень історії країни та перегляду підходів до трактування тих чи тих подій. «Українців іноді звинувачують у тому, що ми нібито переписуємо власну історію. Але насправді ми її тільки починаємо писати, тому що досі надзвичайно важливий пласт джерел був захований в архівах радянських спецслужб, й історики не мали до них доступу. Я радий бачити молодих дослідників, які готові взятися до праці й розкривати таємниці, які десятиліттями ховав від нас тоталітарний режим», — наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Керівник управління УІНП Ігор Кулик прочитав студентам лекцію «У пошуках джерел. Як працювати з архівними матеріалами радянських спецслужб», в якій подав докладні маршрути, якими варто іти молодим науковцям, щоб дістатися найцінніших фондів з документами НК-НКВС-КДБ в Україні. Крім того, доповідач окреслив особливості та умови роботи в кожному з архівів, розповів про перспективи передачі архівів радянських спецслужб від українських силових структур до цивільного архіву при УІНП.

На семінарі також підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х років» за минулий рік. Усього в конкурсі взяли участь 25 студентів із різних куточків України: Києва, Львова, Чернігова, Житомира, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Сум, Полтави, Запоріжжя, Рівного й Миколаєва. Тематика була різноманітною: колективізація і селянський рух опору, Голодомор, діяльність підпільних структур ОУН та боротьба з ними радянської влади на територіях Донецької, Одеської, Запорізької, Чернігівської, Хмельницької областей та в Західній Україні.

Перемогла Ірина Радченко із Чернігова з роботою «Молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці Борзнянського району Чернігівської області». Друге і третє місце посіли роботи Володимира Ярича із Кам’янця-Подільського «Молоді подільські борці за українську національну ідею» і Дмитра Кулінського із Житомира «Особливості проведення виборчої кампанії 1946 року в західних областях України».

Спостерігається приємна тенденція поширення географії учасників і переможців конкурсу на схід, що свідчить про інтерес до визвольної боротьби українського народу.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.