Роботу про ОУН на Чернігівщині визнано найкращою
У Києві відбулося нагородження фіналістів студентського конкурсу «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Перше місце виборола робота Ірини Радченко про молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці на Чернігівщині.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся семінар для студентів «Робота з архівними документами». Відкриття комуністичних архівів створило широке поле для нових досліджень історії країни та перегляду підходів до трактування тих чи тих подій. «Українців іноді звинувачують у тому, що ми нібито переписуємо власну історію. Але насправді ми її тільки починаємо писати, тому що досі надзвичайно важливий пласт джерел був захований в архівах радянських спецслужб, й історики не мали до них доступу. Я радий бачити молодих дослідників, які готові взятися до праці й розкривати таємниці, які десятиліттями ховав від нас тоталітарний режим», — наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Керівник управління УІНП Ігор Кулик прочитав студентам лекцію «У пошуках джерел. Як працювати з архівними матеріалами радянських спецслужб», в якій подав докладні маршрути, якими варто іти молодим науковцям, щоб дістатися найцінніших фондів з документами НК-НКВС-КДБ в Україні. Крім того, доповідач окреслив особливості та умови роботи в кожному з архівів, розповів про перспективи передачі архівів радянських спецслужб від українських силових структур до цивільного архіву при УІНП.
На семінарі також підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х років» за минулий рік. Усього в конкурсі взяли участь 25 студентів із різних куточків України: Києва, Львова, Чернігова, Житомира, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Сум, Полтави, Запоріжжя, Рівного й Миколаєва. Тематика була різноманітною: колективізація і селянський рух опору, Голодомор, діяльність підпільних структур ОУН та боротьба з ними радянської влади на територіях Донецької, Одеської, Запорізької, Чернігівської, Хмельницької областей та в Західній Україні.
Перемогла Ірина Радченко із Чернігова з роботою «Молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці Борзнянського району Чернігівської області». Друге і третє місце посіли роботи Володимира Ярича із Кам’янця-Подільського «Молоді подільські борці за українську національну ідею» і Дмитра Кулінського із Житомира «Особливості проведення виборчої кампанії 1946 року в західних областях України».
Спостерігається приємна тенденція поширення географії учасників і переможців конкурсу на схід, що свідчить про інтерес до визвольної боротьби українського народу.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.