Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:42:47

Роботу про ОУН на Чернігівщині визнано найкращою

07.06.2016   09:44Агенцiя

У Києві відбулося нагородження фіналістів студентського конкурсу «Український визвольний рух 1920—1950-х років». Перше місце виборола робота Ірини Радченко про молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці на Чернігівщині.

У Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка відбувся семінар для студентів «Робота з архівними документами». Відкриття комуністичних архівів створило широке поле для нових досліджень історії країни та перегляду підходів до трактування тих чи тих подій. «Українців іноді звинувачують у тому, що ми нібито переписуємо власну історію. Але насправді ми її тільки починаємо писати, тому що досі надзвичайно важливий пласт джерел був захований в архівах радянських спецслужб, й історики не мали до них доступу. Я радий бачити молодих дослідників, які готові взятися до праці й розкривати таємниці, які десятиліттями ховав від нас тоталітарний режим», — наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Керівник управління УІНП Ігор Кулик прочитав студентам лекцію «У пошуках джерел. Як працювати з архівними матеріалами радянських спецслужб», в якій подав докладні маршрути, якими варто іти молодим науковцям, щоб дістатися найцінніших фондів з документами НК-НКВС-КДБ в Україні. Крім того, доповідач окреслив особливості та умови роботи в кожному з архівів, розповів про перспективи передачі архівів радянських спецслужб від українських силових структур до цивільного архіву при УІНП.

На семінарі також підбили підсумки конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х років» за минулий рік. Усього в конкурсі взяли участь 25 студентів із різних куточків України: Києва, Львова, Чернігова, Житомира, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Черкас, Одеси, Сум, Полтави, Запоріжжя, Рівного й Миколаєва. Тематика була різноманітною: колективізація і селянський рух опору, Голодомор, діяльність підпільних структур ОУН та боротьба з ними радянської влади на територіях Донецької, Одеської, Запорізької, Чернігівської, Хмельницької областей та в Західній Україні.

Перемогла Ірина Радченко із Чернігова з роботою «Молодіжний осередок ОУН у селі Кінашівці Борзнянського району Чернігівської області». Друге і третє місце посіли роботи Володимира Ярича із Кам’янця-Подільського «Молоді подільські борці за українську національну ідею» і Дмитра Кулінського із Житомира «Особливості проведення виборчої кампанії 1946 року в західних областях України».

Спостерігається приємна тенденція поширення географії учасників і переможців конкурсу на схід, що свідчить про інтерес до визвольної боротьби українського народу.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.