Комерсанти незаконно зняли родючий шар ґрунту на селянських паях
Сесія сільради одного з сіл Сосницького району дала дозвіл підприємству на розчищення меліоративного каналу, натомість комерсанти зайшли на селянські паї, зняли з них родючий шар ґрунту і видобували торф.
До Сосницького відділення поліції ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення про факт незаконного видобутку торфу на селянських паях.
На місце події прибула слідчо-оперативна група відділення поліції. Правоохоронці встановили, що одна з провідних українських компаній, яка спеціалізується на виготовленні ґрунтових сумішей на основі торфу, збиралася розчистити русло меліоративного каналу за селом.
Вийнятий з русла ґрунт комерсанти мали б забрати собі для виробничих потреб. Натомість співробітники підприємства в порушення умов проекту та документації зняли родючий шар ґрунту з селянських паїв, розташованих в охоронній зоні меліоративної системи, а потім почали займатися видобутком торфу.
В ході подальшої перевірки поліція виявила на території місцевого сільгосптовариства 32 тонни вже розфасованого торфу, готового до відправки споживачам, та близько ста тонн торфу насипом.
Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 239-1 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель) - карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Останні новини Чернігівщини
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).
Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.
Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.
Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14
З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.