Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 вересня, 14:42:45

Тіньовий бізнес чернігівських депутатів

03.06.2016   14:12

Кожен сьомий депутат приховав свій бізнес у деклараціях за 2015 рік. Лідирують представники «Нашого краю».

Чернігівська міська рада VII скликання налічує 42 депутата. Шестеро з них не задекларували або не повністю задекларували свій чи/та родинний бізнес. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Депутати міськради приховали від декларацій щонайменше 13 фірм. У 9 випадках йдеться про бізнес самих  депутатів, у 4 – членів їхніх родин.

Найбільша кількість незадекларованого бізнесу на одного депутата – це 4 компанії депутата від Радикальної партії Олега Ляшка, директора ПП «Мікас» Наталії Осіковської, яка у раді очолює постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності. У двох фірмах депутат має частки сама, ще в двох – її чоловік.

Депутат від партії «Батьківщина», директор ПП «Партнер 2000» Іван Бакшун не задекларував 3 фірми. У двох підприємствах він має частку сам, у одній – його дружина. У раді Бакшун очолює постійну комісію з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

Депутат від «Нашого краю» Ігор Желдак не вказав у декларації дві свої фірми. Одна з них ТОВ «Фірма «МЖК-Сервіс», в якій депутат є директором та одноосібним власником. Розмір його внеску до цієї фірми, яка займається будівництвом, складає 2,8 млн грн. За останні 6 років «МЖК-Сервіс» виграв 8 тендерів на ремонт різних об’єктів комунальної власності на загальну суму 27,34 млн грн, з них у 2015 році – 5,18 млн грн.

Щодо сфери незадекларованого бізнесу, то 5 фірм пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 3 – з торгівлею, ще 3 – з діяльністю ресторанів та наданням послуг мобільного харчування, 1 – з мисливством, і ще 1 – з атракціонами та тематичними парками.

Найбільше порушників серед депутатів Чернігівської міськради виявилося у фракції партії «Наш край» – 3 особи. Окрім того, від «Батьківщини», «Опозиційного блоку» та Радикальної партії Олега Ляшка бізнес не задекларували по одному депутату.

Нагадаємо, згідно з законом «Про засади запобігання і протидії корупції» усі депутати повинні були подати декларацію про доходи за 2015 р., в якій мали вказати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариств, підприємств або організацій – своїх та своєї родини.

Віктор Волокіта, «Наші гроші»


http://nashigroshi.org/2016/06/03/tinovyj-biznes-chernihivskyh-deputativ/

Останні новини Чернігівщини

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).

Мистецтво – на підтримку ЗСУ

Мистецтво – на підтримку ЗСУ 14:03

Протягом серпня-вересня поточного року творчий склад Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка втілив низку мистецьких проектів, спрямованих на підтримку Збройних Сил України, духовної міцності чернігівців, усіх захисників рідної землі.