Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 02:16:24

Шукали можливості енергоефективності

01.06.2016   08:20

Методи ефективного використання ресурсів 30 травня обговорили під час семінару «Енергоефективне майбутнє – можливості доступні вже сьогодні». Захід для шукали прийомних батьків організувала Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівського обласного центра служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомні батьки цікавилися, як економити ресурси в побуті та платити менше за комуналку. Модератор наводила прості поради енергоефективного поводження, наприклад, нагрівати тільки необхідну кількість води в чайнику. Це зекономить не тільки воду, а й газ. Щоб чайник швидше нагрівався та споживав менше енергії, потрібно вчасно видаляти накип. Під час приготування їжі використання кришок дасть змогу швидше приготувати страву та зекономити газ чи електроенергію.

Не тільки поводження в побуті впливає на кількість спожитих ресурсів, а й вид обладнання. Учасники дізналися, що існує 7 класів енергоефективності приладів залежно від використання електроенергії. Позначають їх літерами латинського алфавіту від A до G, де А++ свідчить про найвищу енергоефективність, G – найнижчу.

«Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато ресурсів ми можемо витрачати, коли вони нам непотрібні. Якщо слідкувати за користуванням води та мити посуд у закритій раковині з пробкою, можна знизити споживання у 3-5 разів. І це тільки один яскравий приклад. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити витрати кожного мешканця на оплату послуг в будинку», – коментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.