Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:11:12

Шукали можливості енергоефективності

01.06.2016   08:20

Методи ефективного використання ресурсів 30 травня обговорили під час семінару «Енергоефективне майбутнє – можливості доступні вже сьогодні». Захід для шукали прийомних батьків організувала Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівського обласного центра служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомні батьки цікавилися, як економити ресурси в побуті та платити менше за комуналку. Модератор наводила прості поради енергоефективного поводження, наприклад, нагрівати тільки необхідну кількість води в чайнику. Це зекономить не тільки воду, а й газ. Щоб чайник швидше нагрівався та споживав менше енергії, потрібно вчасно видаляти накип. Під час приготування їжі використання кришок дасть змогу швидше приготувати страву та зекономити газ чи електроенергію.

Не тільки поводження в побуті впливає на кількість спожитих ресурсів, а й вид обладнання. Учасники дізналися, що існує 7 класів енергоефективності приладів залежно від використання електроенергії. Позначають їх літерами латинського алфавіту від A до G, де А++ свідчить про найвищу енергоефективність, G – найнижчу.

«Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато ресурсів ми можемо витрачати, коли вони нам непотрібні. Якщо слідкувати за користуванням води та мити посуд у закритій раковині з пробкою, можна знизити споживання у 3-5 разів. І це тільки один яскравий приклад. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити витрати кожного мешканця на оплату послуг в будинку», – коментувала місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Щоб детально проаналізувати отриману інформацію всі учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

Чернігівщино, купуй рідне!

Чернігівщино, купуй рідне! 10:08

Ця акція, започаткована обласною державною адміністрацією, триває і стає ще більш актуальною в умовах карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням коронавірусу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини