Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 09:09:19

Влада Чернігова добивається впорядкування торгівлі на ринках та прилеглій до них території

31.05.2016   08:11

Як саме в Чернігові має наводитися лад із торгівлею на ринках і що робити з несанкціонованою торгівлею навколо них – про це йшла мова в понеділок, 30 травня, на розширеній нараді Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

На нараду були запрошені також керівники всіх чернігівських ринків.

Обговорення розпочалося з аналізу того, скільки отримує і скільки недоотримує міський бюджет від торгівлі на цих об’єктах. Попередні результати аналізу податкових надходжень такі: на ринках Чернігова 4013 торгових місць і з них 483, тобто більше 10%, орендуються особами, які не ідентифіковані як підприємці. Відповідно, і податкові надходження в бюджет від цих торгових місць не надходять.

Також знайшлося 646 торгових місць, де продаж товарів ведеться, але у звітності не відображено, що там присутні підприємці взагалі.

У результаті міський бюджет, можливо, втрачає 77-78 тис. грн. тільки Єдиного податку.

Враховуючи навіть те, що всі озвучені цифри ще потребують уточнення, про наявність на ринках значної кількості підприємців, які досі уникають оподаткування, вони все-таки свідчать.

Коментуючи цю ситуацію, Владислав Атрошенко звернувся до директорів ринків:

-        Давайте ми домовимося про наведення порядку в тому, що кількість наявних і працюючих торгових місць у вас буде відповідати кількості оподаткованих осіб. Якщо ви надаєте людині торгове місце, перевіряйте, чи є ідентифікація її як платника податку. І якщо нема, то в оренду місце не здавайте.

Також обговорення на нараді стосувалось несанкціонованої торгівлі і тих заходів, які вживаються для її впорядкування. Зокрема, мова йшла про соціальні ряди на ринках та біля них; наприклад, на вулиці Ремісничій. Було визнано справедливим зауваження про те, що такі місця мають бути облаштовані краще, а саме потребують навісів від сонця.

Разом з тим, торгівля «з землі» на вулицях міста буде все-таки припинятись. Враховуючи те, що городиною або вживаними речами на вулицях торгують здебільшого літні люди, дії представників правопорядку щодо них мають бути максимально коректними, але рішучими. У разі, якщо така особа продовжує торгівлю після кількох попереджень, до неї мають застосовуватися штрафи.

Говорячи по це, Владислав Атрошенко зауважив, що міська влада буде послідовно і систематично припиняти вуличну торгівлю «з землі» і звільняти місто від неї. Чернігівці та приїжджі мають звикати до того, що самочинно на вулицях торгувати не вийде. Для тих, хто хоче продати вирощене на городі або вживані речі, на ринках міста будуть облаштовуватися спеціальні торгові місця.

Директор ринку «Нива» Микола Мороз при цьому обговоренні зауважив, що на території, яка йому підпорядкована, є достатньо торгових місць, аби прийняти всіх бажаючих продати такий товар.

Місто Чернігів буде створювати і покращувати «соціальні ряди» для незаможних громадян, але при цьому тротуари від стихійної торгівлі будуть звільнені, - говорилося на нараді.

Останні новини Чернігівщини

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році

У прокуратурі обговорили результати роботи щодо виконання покладених функцій у поточному році 09:06

Під головуванням прокурора області Андрія Парусова 11 серпня у прокуратурі Чернігівської області обговорили результати роботи та вплив на забезпечення законності у регіоні.

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради

Поліцейські з’ясовують походження підозрілих предметів, підкинутих до селищної ради 09:01

У Михайло-Коцюбинську поліція вилучила два предмети, схожі на корпуси гранат, які невідомі особи залишили біля входу в селищну раду.

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни

Піротехніки ДСНС знищили 7 боєприпасів часів Другої Світової війни 08:59

13 серпня о 18:04 до рятувальників Носівського районного підрозділу Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення від мешканця с. Мрин про те, що на відкритій території він виявив предмет, за ознаками схожий на артилерійський снаряд.

15 серпня - День археолога

15 серпня - День археолога 08:50

Не дивлячись на те, що археологія є всього лише однією з історичних дисциплін, яка вивчає наше минуле за численними артефактами, які отримані у тому числі і в ході проведених розкопок, різноманітних експертиз та досліджень, ми завжди підкреслюємо якийсь романтизм професії археолога. І це не дивно.