Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 21:21:40

Як попередити ВІЛ та туберкульоз, радилися медичні працівники, посадовці та представники громадськості

16.05.2016   13:19Агенцiя

Про попередження ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в області, зокрема надання інтегрованих послуг у сфері ВІЛ-інфекції та туберкульозу мешканцям Прилук, говорили 13 травня під час виїзного розширеного засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Крім постійних членів цієї ради, до участі у засіданні долучилися керівники Прилуцької міської ради, Варвинської, Прилуцької, Срібнянської, Талалаївської райдержадміністрацій, члени відповідних міської та районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Засіданню передував моніторинговий візит обласних спеціалістів до медичних закладів Прилук, який відбувся 25 березня. Зважаючи на досить складну ситуацію в місті щодо ВІЛ та туберкульозу, фахівці детально вивчали медичну складову протидії цим хворобам, аналізували роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги, Прилуцьких протитуберкульозного, наркологічного, шкірно-венерологічного диспансерів.

Тож безпосередньо перед засіданням ради заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова відвідала ці медичні установи. Також вона ознайомилася з роботою кабінету «Довіра» та рентгенологічного відділення Прилуцької центральної міської лікарні. Побувала і в Прилуцькій районній лікарні. Виступаючи перед учасниками засідання, Наталія Романова акцентувала увагу на важливості здійснення як лікувальних, так і профілактичних заходів. На її переконання, ефективно допомогти людям попередити хвороби можна лише об’єднавши зусилля всіх причетних – і медичних працівників, і вчителів, працівників соціальних установ, громадських та конфесійних організацій.

– Хвороби легше попередити, ніж лікувати. Від того, наскільки методично правильно буде організована профілактична робота, залежить результат, ціна якого – здоров’я і життя людини, – зазначила заступник голови – керівник апарату ОДА. Також вона наголосила на необхідності посилення співпраці задля отримання позитивних результатів роботи.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш окреслив загальну ситуацію щодо ВІЛ та туберкульозу в області. Він зазначив, що внаслідок проведених організаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів у цілому епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу має ознаки стабілізації. Так, зокрема, в останні роки спостерігається стала тенденція до зниження захворювань на ВІЛ у віковій групі до 25-30 років. Це може свідчити про зміну поведінки молоді на менш ризиковану. Відмічається також стабілізація деяких провідних епідемічних показників з туберкульозу.

Як повідомив Петро Гармаш, серйозну загрозу становить поширення мультирезистентного (хіміостійкого) туберкульозу. Це зумовлено самовільним переривання лікування хворими. За даними Всеукраїнської організації охорони здоров’я, в Україні мультирезистентний туберкульоз мають 16% хворих, яким вперше встановили діагноз туберкульозу, та 44% хворих із рецидивом захворювання. На переконання керівника профільного Департаменту, успішності у боротьбі із цією хворобою, яка є не лише медичною, а й соціальною, може бути досягнуто у разі комплексного проведення профілактичних, протиепідемічних, а також соціальних і освітніх заходів.

До обговорення питань порядку денного засідання доєдналися керівники медичних установ, відповідних структурних підрозділів ОДА та Прилуцької міської ради, представники громадських організацій.

Засідання ради приурочили до Всесвітнього Дня пам’яті померлих від СНІДу, який відзначався 15 травня. Тож на тематичній прес-конференції, що пройшла в Прилуцькій міській раді, говорили про необхідність привернення уваги громадян до проблеми ВІЛ/СНІДу, комплексної профілактики цього захворювання. Наголошували на толерантному відношенні до людей із ВІЛ-статусом, їх соціальному захисті.

Під час візиту до Прилук Наталія Романова також ознайомилася з роботою Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Прилуцького спеціалізованого будинку дитини «Надія», Центру творчості дітей та юнацтва. Побачила, як працює пересувна мобільна амбулаторія обласної громадської організації «Відродження нації».

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини