Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:51:09

Міліція Чернігівщини не дала браконьєрам розгорнути свої тенета

10.04.2012   20:16

Під час рейду в рамках операції “Нерест” працівники міліції Чернігівщини затримали браконьєрів, котрі завдали збитків рибному господарству України на загальну суму більше ніж 20 тисяч гривень.

Триває весняна заборона риболовлі на всіх без винятку водоймах Чернігівщини, пов’язана з періодом нересту прісноводних риб.

Ці заходи, як і завжди, триватимуть впродовж двох місяців – від кінця березня до початку літа. У цей час категорично заборонено не тільки вилов риби практично всюди, окрім коротенького переліку місць, де можна постояти з вудкою і посмикати дрібноту на один гачок, а й вихід на воду на плавзасобах будь-якого типу.

Втім, як і щороку, знаходяться люди, які примудряються у період заборони і на воду вийти, і рибку здобути з використанням незаконних знарядь лову – сіток зябер них або, й того гірше, так званих “електровудок”. На заваді таким браконьєрам стають працівники лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів”, інших міліцейських підрозділів, а також природоохоронні служби. Чергові приклади затримання ворогів природи зареєстровані на Чернігівщині минулого тижня. Плідним виявився рейд, проведений уздовж дніпровського берега працівниками “річкової” міліції спільно з бійцями спецпідрозділу “Беркут”.

Як розповів начальник лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів” Костянтин Подлегаєв: “Під час перевірки отриманої оперативної інформації був затриманий непрацюючий мешканець міста Остер Козелецького району. Чоловік вирішив легко підзаробити, використовуючи дерев’яний човен та китайські сітки. Він розставляв їх на старих руслах Дніпра, виловлював рибу, після чого реалізовував її. Лінійним відділенням міліції проводиться подальша перевірка. Під час затримання громадянина було вилученого риби на суму більше ніж 15 тисяч гривень”.

Цей нищівник рідної природи, вочевидь, приєднається до двох груп своїх “колег”, затриманих працівниками річкової міліції в ніч на 1 квітня. Тоді, на День сміху, браконьєрам було невесело: дві групи зловмисників встигли наловити рибки аж на кримінальні справи. Порушення їх здійснюється у відповідності до норм частини 1 статті 249 Кримінального кодексу України -незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, і передбачає штраф у розмірі до 1700 гривень або трирічне обмеження волі.

Патрулюючи водні об’єкти Чернігівщини, працівники міліції наочно спостерігають, що жадібності браконьєрів справді немає меж. Зловмисники виявляють винахідливість, гідну кращого застосування, аби прихопити якомога більше риби.

За інформацією, наданою начальником лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів” Костянтина Подлегаєва, такий вид ловлі називається плавунами. Тобто, сітка прив’язується з одного боку до бака, з іншого – до човна, браконьєр сплавляється за течією, це достатньо ефективний спосіб ловлі, при якому на цій ділянці річки повністю виловлюється все живе, що там є. На минулому тижні один такий “плавун” був затриманий. Збитки, які він завдав рибному господарству України, склали приблизно 6 тисяч гривань. Переважно це був лящ з ікрою, бо зараз якраз нерест. В сітках в таких випадках гине і старше поголів’я, і майбутня риба, яка ще на світ не з’явилася.

Річкова міліція наполегливо прагне домогтися усвідомлення кожним громадянином, що проголошена щорічна весняна заборона на риболовлю – не балачки і не забавки. Тому рейди водними об’єктами триватимуть і надалі. Якщо ж ви, шановні мешканці Чернігівщини, маєте відомості про діяльність браконьєрів і бажаєте допомогти у збереженні природних багатств – просимо телефонувати до чергової частини лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів” за номером (0462)608-773. Анонімність повідомлень гарантується.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.