В області поширені випадки виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня підприємствами
За даними Головного управління статистики у Чернігівській області у лютому 2016 року заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій області становила 3484 грн.
Традиційною для економіки області є галузева диференціація зарплат. Як і раніше, найбільшою була заробітна плата працівників сфери інформації та телекомунікацій, фінансової та страхової діяльності, промисловості.
Проте, як зазначила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана Волкова, на даний час в області, поширені випадки виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня підприємствами, що здійснюють діяльність у сфері: торгівлі (21,6%), сільському господарстві (10,8%), будівництві (5,8%), транспорті (4,8%), підприємств, які здійснюють операції з нерухомим майном (9,2%), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (8,4%).
Значний відсоток таких підприємств у м. Чернігові (24,6%), Чернігівському (20,4%), Н.-Сіверському (21,2%) та Носівському (18,8%) районах.
Йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Це негативно впливає не лише на економіку країни, а й на самого працівника.
Адже, громадяни, які погоджуються отримувати зарплату в «конверті», не лише сприяють розвитку «тіньових схем», а й позбавляють себе соціальної захищеності - гідної пенсії в майбутньому, лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо.
Такий працівник повністю беззахисний перед роботодавцем.
Домовленість про розмір заробітної плати жодним чином не зафіксовано, і роботодавець її виплачує доти, доки на те його воля.
Звернувшись по захист своїх прав, наприклад, до суду, профспілкових організацій, контролюючих органів, працівник не матиме практично жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.