Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:09:06

Перегортаємо сторінки Другої світової війни 1939-1945...

06.05.2016   08:37Агенцiя

5 травняу читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч з ветераном Другої Світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем.

На зустріч завітали студенти Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП, Чернігівського базового медичного коледжу, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.

На початку заходу ведуча запропонувала видати шану пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війнихвилиною мовчання.
 
Ветеран Другої Світової війни Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-ій мотострілковій дивізії, пройшов дорогами Румунії,Угорщини. На півдні Чехословакії 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікуванну Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті  гинули фронтові товариші,які пліч о пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували, були одностайні,як пальці на однієй руці, і це наближало час перемоги.Після поранення Івана Омеляновича направляють служити у 42 Гвардійську дивізію  м. Ніжина. Протягом служби він брав участь у засіданнях військового трибуналу,де засуджували за військові злочини поліцаїв.Маючи досвід народного засідателя ветеран вирішив отримати юридичну освіту у Києвському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка і таким чином продовжити боротьбу зі злочином. Після закінчення освіти довгий час плідно працював в органах прокуратури.

Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу.

Організатори заходу запропонували молоді переглянути виставки книжок під назвами: «Вічний вогонь нашої пам’яті», «Свідчення тих,хто вижив» та викладку літератури під назвою «Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, військових».

Студенти зацікавились такими книжками: «Спалені села і селища Чернігівщинив 1941-1943 роках:злочин проти цивільного населення», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (В.Д.Ольшанський), «Спогади-заповіт ветеранів», «БабинЯр» (А.Кузнецов).
                                                                                                             
Наталія Утиро

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.