Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 15:12:21

Перегортаємо сторінки Другої світової війни 1939-1945...

06.05.2016   08:37Агенцiя

5 травняу читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч з ветераном Другої Світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем.

На зустріч завітали студенти Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП, Чернігівського базового медичного коледжу, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.

На початку заходу ведуча запропонувала видати шану пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війнихвилиною мовчання.
 
Ветеран Другої Світової війни Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-ій мотострілковій дивізії, пройшов дорогами Румунії,Угорщини. На півдні Чехословакії 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікуванну Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті  гинули фронтові товариші,які пліч о пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували, були одностайні,як пальці на однієй руці, і це наближало час перемоги.Після поранення Івана Омеляновича направляють служити у 42 Гвардійську дивізію  м. Ніжина. Протягом служби він брав участь у засіданнях військового трибуналу,де засуджували за військові злочини поліцаїв.Маючи досвід народного засідателя ветеран вирішив отримати юридичну освіту у Києвському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка і таким чином продовжити боротьбу зі злочином. Після закінчення освіти довгий час плідно працював в органах прокуратури.

Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу.

Організатори заходу запропонували молоді переглянути виставки книжок під назвами: «Вічний вогонь нашої пам’яті», «Свідчення тих,хто вижив» та викладку літератури під назвою «Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, військових».

Студенти зацікавились такими книжками: «Спалені села і селища Чернігівщинив 1941-1943 роках:злочин проти цивільного населення», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (В.Д.Ольшанський), «Спогади-заповіт ветеранів», «БабинЯр» (А.Кузнецов).
                                                                                                             
Наталія Утиро

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.