У Чернігові запровадять проект "Муніципальна картка чернігівця"
З метою створення та реалізації прозорого й ефективного механізму надання заходів соціальної підтримки, підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг членам територіальної громади міста Чернігова, міська рада вирішила запровадити в місті Чернігові проект «Муніципальна картка чернігівця». Відповідне рішення прийняли депутати міської ради на черговій сесії, яка відбулась 28 квітня.
Багатофункціональні іменні електронні пластикові картки є матеріальними носіями персональних даних утримувачів карток та підтримують сервіси, пов'язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки, інші банківські і небанківські послуги. Вони також підтверджуватимуть право утримувачів карток на отримання певних видів соціальної допомоги.
В цілому Проект спрямований на удосконалення процесу управління та обліку результатів надання соціальної допомоги, а також надання публічних послуг, в тому числі проїзду в міському громадському транспорті, отримання соціального дисконту для оплати товарів і послуг, отримання муніципальних медичних та освітніх послуг, забезпечення оплати житлово-комунальних послуг, забезпечення пільг та субсидій, передбачених нормативно-правовими актами тощо.
У цьому Проекті зможуть взяти участь усі дієздатні мешканці міста, які досягли 16-річного віку і зареєстровані в місті Чернігові.
Згідно із рішенням Чернігівської міської ради, уповноваженій банківській установі (ПАТ "Державний ощадний банк України") доручено здійснювати видачу багатофункціональних іменних електронних пластикових карток, а також надавати утримувачам карток банківські послуги за їх згодою.
Дизайн і функціонал (набір сервісів та послуг) багатофункціональних іменних електронних пластикових карток, а також умови процесингу (збір, оброблення, обмін та зберігання інформації учасниками Проекту) доручено розробити виконавчому комітету міської ради, виходячи з технічних можливостей та потреб містян в тих чи інших видах соціальної підтримки. (товарах, послугах, роботах).
Базовим пунктом оформлення муніципальних карток визначено відділ звернень громадян Чернігівської міської ради.
Про початок фактичної видачі карток буде оголошено додатково.
Як вже повідомлялося раніше, у лютому поточного року було підписано Меморандум про співробітництво між Чернігівською міською радою в особі міського голови Атрошенка Владислава Анатолійовича та ПАТ «Державний ощадний банк України» в особі Голови Правління Пишного Андрія Григоровича. Докладніше про це:
Підписано Меморандум про співробітництво між Чернігівською міською радою та ПАТ «Державний Ощадний банк України»
Зараз аналогічні муніципальні картки вже впроваджені у Львові, Києві, також найближчим часом будуть введені і у Чернівцях.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.