Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 квітня, 20:50:43

Батуринці Великому Кобзарю

29.04.2016   10:28

Батурин є в переліку міст України, де бував Тарас Шевченко, історію його він відобразив у своїй творчості. І остання Тарасова дорога пролягала через Гетьманську столицю України… Століття пам'ять про це жила в душах батуринців.

В рік відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря батуринська громада з ініціативи Сергія Тинкалюка, Леоніда Души та Наталії Ребрової вирішила об’єднати зусилля навколо благородної мети - спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку в Батурині. До співпраці був запрошений відомий український скульптор Сергій Олешко.

Незважаючи на складність ситуації, ініціативною групою було проведено значну роботу для втілення даного проекту - визначене місце для розташування скульптури з подальшим здійсненням благоустрою території, виконано підсипку та планування території, залито фундамент для встановлення постаменту та бюсту, завдяки спільним зусиллям було зібрано необхідні кошти на виготовлення пам’ятника. Дієво приєдналися до проекту: Валерій Давиденко,Петро Устенко,Василь Булах,Сергій Бут, община церкви Покрови Пресвятої Богородиці на чолі з отцем Романом, колектив Національного заповідника «Гетьманська столиця», козаки Батурина на чолі з Олегом Бузуном, община Воскресенської церкви. Завдячуємо Павлу Сагателяну, Віталію Шевченку, Любові Ясько за надання техніки для виконання робіт. На початку 2016 року роботи по відливанню, поліруванню та тонуванню бюста були завершені.

І ось нарешті! Тарас Шевченко знову в Батурині! У період з 22 по 26 квітня скульптор Сергій Олешко в Батурині, на місці встановлення пам’ятника, витесав постамент з природного каменя - пісковика. Художник – реставратор заповідника «Гетьманська столиця» Віктор Авула прийняв активну участь у виготовленні постаменту.

27 квітня відбувся монтаж постамента і бюста Тараса Шевченка.

Останні новини Чернігівщини

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини