Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 13:46:48

На брифінгу рятувальники роз’яснили заходи пожежної безпеки під час святкування Великодня та травневих свят

27.04.2016   16:59Агенцiя

27 квітня у Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській обласній відбувся брифінг заступника начальника обласного Управління ДСНС України Олександра Нагули на тему: "Забезпечення пожежної безпеки під час святкування Великодня та травневих свят".

У своєму виступі Олександр Нагуло зазначив: " Управлінням ДСНС в області було визначено перелік об’єктів, які будуть задіяні під час відзначення Великодня та травневих свят.

За кожним релігійним закладом закріплено особовий склад підпорядкованих підрозділів. Всього до чергування безпосередньо в культових закладах буде залучено 398 чоловік особового складу. Проведені перевірки додержання законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки культових споруд, які будуть задіяні під час підготовки та проведення святкових заходів з відзначення Великодня.
Під час перевірок особливу увагу звернуто на стан утримання електрогосподарства, протипожежного водопостачання, установок пожежної автоматики, шляхів евакуації, приладів опалення, забезпечення первинними засобами пожежогасіння, проведення вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій, порядок використання відкритого вогню, проведені інструктажі щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки з обслуговуючим персоналом об'єктів, які будуть задіяні у проведенні заходів. Розповсюджено пам'ятки та листівки загальною кількістю
896 одиниць.

Під час виступу Олександр Нагуло звернувся до священнослужителів і наголосив на тому: " Що після богослужіння слід перевірити, щоб всі свічки та інші пристрої у яких використовується відкритий вогонь були погашеними, а електроприлади - вимкненими. У свято Великодня з вечора до ранку віряни масово відвідують церкви. Як результат, тут спостерігається велике скупчення людей, які за обрядом користуються вогнем, а потім запалені свічки чи лампадки приносять у домівки. Не залишайте запалені свічки без нагляду, ставити їх у підсвічники з неспалимого матеріалу та подалі від меблів, штор й інших матеріалів, що можуть загорітися. Нагадую, що скляні лампадки дуже нагріваються, а пластикові, які є у продажу, можуть розплавитися й цим самим призвести до пожежі". Все це вимагає від священнослужителів і населення пильності та обережності".

Також, заступник начальника обласного Управління ДСНС України нагадав заходи безпеки і для населення які проводитимуть Великдень та травневі свята на природі, дачі чи присадибній ділянці, то розводити багаття слід у безвітряну погоду, подалі від дерев, кущів і на відстані не ближче 15 м до будівель. Само вогнище необхідно розпалювати на місці попереднього або у спеціально відведених для цього місцях. Перед тим як складати багаття, потрібно розчистити від сухої рослинності галявину та обкопати її навколо. Процес горіння має постійно контролюватися, а коли люди залишатимуть місце відпочинку, то багаття слід ретельно загасити піском чи водою.
 
"Захоплюючись справами, не забувайте контролювати розваги дітей, які без належного нагляду дорослих можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем. Відзначаючи свята, не зловживайте алкоголем, бо це значно уповільнює відчуття небезпеки і тому часто призводить до надзвичайних подій з тяжкими наслідками.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини