Поліція вшанувала колег-ліквідаторів
В Головному управлінні Національної поліції пройшли пам’ятні заходи з нагоди 30-ліття Чорнобильської катастрофи.
Чорнобильське лихо для багатьох українців - частина їхнього особистого минулого, адже вони брали безпосередню участь у приборканні ядерного монстра.
В числі перших, поряд із атомниками, в епіцентрі подій опинилися співробітники підрозділів МВС - пожежної охорони та міліції. Напередодні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії співробітники Головного управління Національної поліції, що зібралися в актовому залі Управління, згадували тяжкі травневі дні 86-го року.
Виступаючи перед присутніми, тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін відзначив: «Час летить швидко. Вже 30 років минуло з тих пір. Але Чорнобильська трагедія для нашого народу до тепер залишається невиліковною раною.
Перебуваючи в зоні відчуження, вірність службовому обов'язку, мужність і героїзм проявили і чернігівські правоохоронці. Сьогодні на обліку в Управлінні перебуває 686 пенсіонерів, які брали участь в ліквідації аварії. Всього з 1986 по 1991 рік у Чорнобильській зоні несли службу 1000 правоохоронців області, понад 300 з них вже пішли з життя. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам'яттю наших героїв-чорнобильців».
Очільник Головного управління Національної поліції Едуард Альохін з нагоди 30-ї річниці страшних і героїчних подій весни 86-го вручив відзнаки сивочолим ліквідаторам.
У свою чергу керівник обласної спілки ветеранів органів внутрішніх справ Павло Скнар нагадав, що 20 днів і ночей — вшестеро довше, ніж передбачалося, провів зведений загін співробітників міліції та пожежної охорони Чернігівщини у травні 86-го в епіцентрі катастрофи.
Працівники чернігівської міліції забезпечували надійну охорону зони аварії, організовували і проводили евакуацію населення Чорнобильського району. Всього у різні роки в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь 1150 правоохоронців Чернігівщини.
Присутні на зборах-реквіємі вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.
В масштабах України ці цифри ще більш вражаючі. Більш як для 30 тисяч працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ служба в екстремальних умовах ліквідації наслідків катастрофи була випробуванням на мужність, професіоналізм та моральну зрілість, вірність службовому обов'язку.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.