Засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу
В Чернігівській міській раді відбулось засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під головуванням заступника міського голови Ольги Хоніч.

З доповіддю «Про епідситуацію з ВІЛ-інфекцією/СНІДом в м. Чернігові» виступила лікар-епідеміолог спеціалізованого центру по наданню медичної допомоги ВІЛ/СНІД хворим Чернігівської міської лікарні № 2 Лариса Лугова. Вона зазначила, що епідемічна ситуація по ВІЛ/СНІДу в м. Чернігові є неблагополучною. Станом на початок поточного року м. Чернігів має поширеність 481,8 на 100 тис. населення, захворюваність - 55,7 на 100 тис. населення. По місту на обліку знаходиться 57 дітей, народжені ВІЛ-інфікованими матерями (154,3 на 100 тис. дитячого населення), з них 24 мають підтверджений статус, у 5 дітей - СНІД.
Наше місто займає 24 місце по області за показником поширеності ВІЛ-інфекції.
На обліку в медичних закладах м. Чернігова знаходиться 946 осіб, а по ОЦПіБС - 472 особи, всього жителів м. Чернігова 1418, що становить 40,3% від загальної кількості по області (3522 особи станом на 01.01.2016 р).
За словами Л. Лугової, переважний шлях інфікування по місту – парентеральний (це люди, які інфікувались при вживанні наркотичних речовин ін’єкційним шляхом). Він становить 53,0%. Лікар-епідеміолог також зазначила, що цей шлях інфікування з року в рік зменшується, за рахунок осіб, які інфікувалися статевим шляхом.
Як повідомила лікар, перш за все, найбільше вражаються працездатні вікові категорії населення. Так, по м. Чернігову на долю ВІЛ-інфікованих осіб 15-17 років припадає 0,2% від всіх інфікованих, 18-24 років -3,2%. Люди у віці 25-49 років (789 осіб) складають 83,4% від усіх ВІЛ-інфікованих.
Лариса Лугова також зазначила, що позитивним є той факт, що з роками зменшується кількість нових випадків інфікування серед молоді.
Медичну допомогу в місті ВІЛ-інфікованим особам надають всі заклади без винятку, як того вимагає наказ МОЗ України № 120. Створено і працює з 2000 року спеціалізоване відділення по наданню медичної допомоги ВІЛ/СНІД- хворим. Але у зв'язку з проведенням реформування медичної галузі, відділення скорочено на 5 ліжок. Зараз воно працює, хворі з ускладненнями ВІЛ-інфекції госпіталізуються та проходять курс лікування. На сьогодні по місту 701 особа отримує АРВ-терапію, з них 22 дітей. Це 43% від усіх осіб по області, які її потребують.
В 2015 році на антитіла до ВІЛ обстежено 15294 особи, виявлено 137 осіб (0,9%). З груп ризику обстежено 1865 (12,2%) осіб, по області цей показник сягає 22,3%. Це свідчить про те, що не приділяється належної уваги до обстеження осіб, які відносяться до груп ризику.
Епідемія ВІЛ/СНІД має багаточисельні наслідки, однак найбільш трагічніша з них – демографічна. Смертність від СНІДу по місту складає 6,5 на 100 тис. населення, по області- 6,8. Крім того, зростає, показник рівня первинної інвалідності серед ВІЛ- інфікованих з 1,6 у 2014 році до 1,8 у 2015 році (на 10 тис. працездатного населення).
Крім того, в місті працюють громадські організації, які займаються питанням профілактики ВІЛ/СНІДу: центр ресоціалізації хімічнозалежних „Ведіс”, Чернігівське обласне відділення „Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом”, Центр ресоціалізації для нарко-, алкозалежних «Перемога». Їх представники мають певний досвід та позитивні результати своєї роботи.
Члени координаційної ради дійшли висновку, що треба більше приділяти увагу організації профілактичної роботи з населенням, яка направлена на пропаганду здорового способу життя, роботу в групах ризикованої поведінки, широке використання засобів масової інформації, публікацій в пресі та листівках.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.