Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 04:06:29

Майже половина Чорнобильської зони відчуження буде небезпечною для життя ще 24 тис. років

22.04.2016   14:29Агенцiя

Людина зможе повернутися в зону відчуження вже за півстоліття, але в цьому немає економічної потреби.

Людина зможе повернутися на менш забруднену територію в зоні відчуження вже через 30-60 років, але майже половина території буде небезпечною для життя ще 24 тис. років. Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

"Ще 24 тис. років приблизно 40% території зони буде залишатися небезпечною. На решту території вже через 30-60 років могла б повернутися людина, але в цьому немає економічної доцільності, оскільки північ і так в шість разів менше заселена, ніж інші регіони", - сказав він.

За словами голови Держагентства, сьогодні в зоні продовжують проживати 158 самоселів. Середній вік самоселів становить 80 років.

"Немає необхідності змінювати межі зони але є необхідність змінювати статус зони щоб максимально ефективно використовувати її для держави", - зазначив Петрук.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.