Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 03:12:32

Чернігівським обласним територіальним відділенням АМКУ надано рекомендації ПАТ "Чернігівобленерго"

22.04.2016   13:25Агенцiя

До територіального відділення надходять звернення громадян стосовно ненадання ПАТ «Чернігівобленерго» (надалі – Товариство) платіжних документів на оплату коштів за спожиту електричну енергію в лютому – березні 2016 року.

За результатами дослідження даної ситуації встановлено, що взаємовідносини в сфері продажу і купівлі електричної енергії між виробниками/постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) врегульовані Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики від 31.07.1996 №28, та Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1357 (із змінами) (надалі – Правила), які є обов’язковими для виконання всіма споживачами та енергопостачальниками.

Постачання/споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією, укладеного між споживачем та енергопостачальником (пункт 3 Правил).

Розрахунковим періодом встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є календарний місяць. Плата за спожиту електричну енергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну (пункт 20 Правил).

Оплата електричної енергії може здійснюватися за розрахунковими книжками, платіжними документами, які виписуються енергопостачальником, та за карткою попередньої оплати (пункт 22 Правил).

При цьому, енергопостачальник безоплатно видає бланки типових договорів, розрахункові книжки з бланками квитанцій або платіжні документи, електронну картку для оплати електричної енергії (пункт 40 Правил).

Ненадання Товариством  споживачам (населенню) платіжних документів на оплату коштів за використану електричну енергію може призвести до ущемлення інтересів споживачів та містити ознаки порушення конкуренційоного законодавства. Тому адмінколегією територіального відділення надані рекомендації ПАТ «Чернігівобленерго»: здійснити заходи щодо своєчасного надання споживачам (населенню) бланків квитанцій (платіжних) документів на оплату коштів за спожиту електричну енергію.

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.