Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 04:40:31

Як туризм робить країну економічно розвиненою та єднає громадян

18.04.2016   09:36Агенцiя

Про те, які перспективи розвитку туризму на Чернігівщині та в Україні в цілому, говорили у суботу під час засідання «круглого столу». Цей захід – одна із складових програми Міжнародного туристичного форуму «Чернігівщина туристична 2016», що проходив в області з 15 по 17 квітня.

Обговорювали проблеми та напрацювання у сфері туризму представники туристичної галузі Чернігівської, Львівської, Івано-Франківської, Кировоградської, Київської, Дніпропетровської, Миколаївської областей, а також гості з Білорусі та Тунісу. До розмови долучилася народний депутат України Анна Романова.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, відкриваючи захід, зауважила, що Чернігівщина володіє безцінною культурною спадщиною, має багаті природно-рекреаційні ресурси, славну історію, самобутні народні традиції. 14 населених пунктів області включено до Списку історичних населених місць країни. Чернігівщина займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам'яток культурної спадщини, їх налічується понад 9 тисяч, у тому числі майже 2 тисячі – національного значення. Щорічно в області відбувається понад 75 різноманітних культурно-мистецьких заходів, зокрема, й міжнародного рівня.

Проте, щоб наш край став центром туризму і був привабливим для гостей не лише з України, але й інших країн світу, необхідно зробити надзвичайно багато. При цьому треба використовувати сучасні креативні підходи, особливості нашого регіону, вкладати у туристичну сферу значні кошти.

- Туризм на Чернігівщині має стати як галуззю створення комфорту для людей, так і галуззю, що сприятиме розвитку всіх інших сфер життєдіяльності, – переконана Наталія Романова.

Презентуючи напрацювання у туристичній сфері, заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч зазначила, що в обласному центрі наразі розробляється Стратегія розвитку туристичної галузі. Активно працюють над розвитком туристичної інфраструктури, позиціонуванням Чернігова як міста з древньою історією. Прагнуть, щоб Чернігів дійсно став туристичний центром і гідно конкурував з іншими містами України.

Народний депутат Анна Романова висловила переконання, що для розвитку країни, навіть у найскладніші часи, необхідно, щоб туризм не сприймали як другорядну галузь. На її думку, туризм відіграє дві надзвичайно важливі функції: сприяє економічному розвитку країни, а також забезпечує єднання українців. Адже коли активно розвивається внутрішній туризм, мешканці різних областей країни мають змогу особисто пізнати культуру, традиції й особливості кожного регіону, тим самим краще сприймати один одного.

Учасники круглого столу від Чернігівщини зазначили перспективність розвитку в нашому регіоні екскурсійного, подієвого, водного та зеленого туризму. Говорили про важливість збереження унікальної культурно-історичної спадщини, використання брендових заходів, необхідність інвестування у туристичну галузь.

Цікаво, що представник Міністерства туризму Республіки Туніс, президент Міжнародної асоціації «Туніс-Україна» Дріді Халед, який також доєднався до розмови, висловив готовність його країни налагоджувати співпрацю в галузі туризму саме із Чернігівщиною.

Гості з Білорусі також традиційно зазначили, що й надалі готові посилювати обмін туристами, а також ділитися досвідом, як зробити галузь туризму пріоритетною і прибутковою.

Учасники «круглого столу» висловили спільну думку щодо важливості обміну напрацюваннями в туристичній галузі, закликали спільними зусиллями розвивати вітчизняний туризм. По закінченню заходу всі були запрошені на відкриття в Чернігові туристичного сезону.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.