Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 08:32:06

Обговорили актуальні питання реформування місцевого самоврядування

15.04.2016   08:17Агенцiя

14 квітня голова обласної ради Ігор Вдовенко долучився до роботи круглого столу з питань проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації, ініційованого народним депутатом України Василем Амельченком.

Участь у обговоренні взяли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, депутати обласної ради, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, регіональні консультанти Офісу реформ.

Ігор Вдовенко, звертаючись до учасників заходу, підкреслив, що потреба у реформуванні місцевого самоврядування та проведенні децентралізації назріла уже дуже давно. Однак через вплив певних історичних, політичних та економічних факторів зараз Україна змушена долати шлях змін надшвидкими, у порівнянні з іншими країнами Європи, темпами. Крім того, у нашій держав процес ускладнюється ще й військовими діями на сході.

Проте реформування місцевого самоврядування і децентралізація влади – це необхідні кроки для нашої країни на шляху інтеграції в європейське демократичне співтовариство. Але до цього процесу потрібно підходити комплексно, виважено, враховуючи економічну доцільність та спроможність під час створення об'єднаних громад.

- У центрі уваги завжди повинні бути інтереси громадян, щоб люди не просто почули про децентралізацію, а й відчули на собі її конкретні позитивні результати, - наголосив голова обласної ради.

Загалом спілкування учасників форуму проходило у форматі «запитання-відповідь». Завдяки такій невимушеній атмосфері заходу експерти і практики, на чиї плечі покладена відповідальна місія втілювати у життя зміни у сфері місцевого самоврядування у державі та, зокрема, на Чернігівщині, змогли детально обговорити та проаналізувати проблеми, а також перші позитивні здобутки об'єднаних громад, поділитись досвідом і власним баченням процесів реформування.

Останні новини Чернігівщини

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня 08:28

21 листопада у Куликівській об’єднаній територіальній громаді урочисто відкрили Центр надання адміністративних послуг, модернізований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини 08:19

20 листопада відбулося засідання за круглим столом на тему «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»: очікування та реальність». Його провів комітет Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції 08:08

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави 07:49

Земельним кодексом України передбачено, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання.

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку 07:44

Група реагування патрульної поліції ідентифікувала дзеркало заднього виду, що лишилося на місці пригоди, і вийшла на водія-втікача.