Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:22:53

Європу треба будувати в собі...

09.04.2016   11:35Агенцiя

Саме на цьому акцентувала Наталія Романова під час зустрічей з головами територіальних громад Чернігівщини та студентами старших курсів внз Чернігова та Ніжина, що відбулися в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 8 квітня.

Член постійної делегації України в Палаті Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (з 2006 р.), віце-президент, президент палати регіонів зазначеного конгресу (2012 – 2014), а нині – заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, розповіла присутнім про досвід, отриманий в європейських інституціях та висловила свою думку щодо процесів реформування системи влади в Україні.

«Головна ідея – позбутися меншовартості, – наголосила Наталія Романова на зустрічі з керівниками громад. – В Європі нема понять «сільський, селищний, міський голова», а є «мер», який представляє та захищає інтереси громади незалежно від її розмірів та чисельності населення. Саме цим ви маєте керуватися, коли йдете відстоювати інтереси громади до високих кабінетів».

Також вона розповіла про значення Європейської хартії місцевого самоврядування. Цей документ дозволяє більш-менш синхронно вибудовувати законодавство про місцеве самоврядування всім 47 країнам, що входять до Ради Європи. Як зазначила Наталія Романова, в Україні склалася парадоксальна ситуація. Наша держава однією з перших ратифікувала всі положення Хартії про місцеве самоврядування, але до цього часу не реалізовані принципи єдиного центру місцевої влади та субсидіарності. Тому процес децентралізації, при всіх існуючих суперечностях, є необхідним етапом у становленні сучасної України. Подібним шляхом пройшли інші європейські країни, хоча перші роки були надважкими.

Наталія Романова також закликала студентів реалізовувати всі можливості для особистого саморозвитку та презентації своєї країни в світі.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини