Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 січня, 23:46:36

Європу треба будувати в собі...

09.04.2016   11:35Агенцiя

Саме на цьому акцентувала Наталія Романова під час зустрічей з головами територіальних громад Чернігівщини та студентами старших курсів внз Чернігова та Ніжина, що відбулися в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 8 квітня.

Член постійної делегації України в Палаті Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (з 2006 р.), віце-президент, президент палати регіонів зазначеного конгресу (2012 – 2014), а нині – заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, розповіла присутнім про досвід, отриманий в європейських інституціях та висловила свою думку щодо процесів реформування системи влади в Україні.

«Головна ідея – позбутися меншовартості, – наголосила Наталія Романова на зустрічі з керівниками громад. – В Європі нема понять «сільський, селищний, міський голова», а є «мер», який представляє та захищає інтереси громади незалежно від її розмірів та чисельності населення. Саме цим ви маєте керуватися, коли йдете відстоювати інтереси громади до високих кабінетів».

Також вона розповіла про значення Європейської хартії місцевого самоврядування. Цей документ дозволяє більш-менш синхронно вибудовувати законодавство про місцеве самоврядування всім 47 країнам, що входять до Ради Європи. Як зазначила Наталія Романова, в Україні склалася парадоксальна ситуація. Наша держава однією з перших ратифікувала всі положення Хартії про місцеве самоврядування, але до цього часу не реалізовані принципи єдиного центру місцевої влади та субсидіарності. Тому процес децентралізації, при всіх існуючих суперечностях, є необхідним етапом у становленні сучасної України. Подібним шляхом пройшли інші європейські країни, хоча перші роки були надважкими.

Наталія Романова також закликала студентів реалізовувати всі можливості для особистого саморозвитку та презентації своєї країни в світі.

Останні новини Чернігівщини

Як стати щасливою. 8 рецептів жіночого щастя від героїнь знаменитих фільмів 15:55

"Що таке жіноче щастя: а) вийти заміж так, щоб не потрібно було працювати б) знайти таку роботу, щоб не потрібно було виходити заміж в) вигадайте свій варіант відповіді"

Смачні рецепти вихідного дня:

Смачні рецепти вихідного дня: "троянди" із творожного тіста 15:53

Печиво, про яке йтиметься далі готується просто, але вимагає трохи більше зусиль ніж звичайно. Тут доведеться мати справу із безейним кремом. Але результат того вартий: ніжне сирне тісто, яке огортає безе. І все це нагадує троянду.

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року

Гороскоп на тиждень з 27 січня до 2 лютого 2020 року 15:48

Намагайтеся не давати волю негативним емоціям, бо це не допоможе розрядитися, а навпаки, надовго зупинить розвиток справ і розв'язання проблем. Краще спілкуватися з приємними людьми.

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям

Названо 27 пакетів безоплатних медпослуг українцям 14:31

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила 27 пакетів медичних послуг Програми медичних гарантій на 2020 рік, які будуть безкоштовно надаватися українцям.