Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 14:37:05

У прокуратурі області відбулася прес-конференція

01.04.2016   12:01Агенцiя

31 березня, відбулася прес-конференція першого заступника прокурора області Юрія Балєва, на якій журналістам розповів про актуальні питання діяльності органів прокуратури Чернігівщини.

Перший заступник прокурора області поінформував журналістів, що вперше в Україні забезпечено проведення 4-рівневого конкурсного відбору, за результатми якого з 15 грудня минулого року замість 23-х територіальних прокуратур в області функціонує 5 місцевих.

Обговорюючи питання протидії злочинності та корупції, Юрій Балєв наголосив, що в умовах реформування органів внутрішніх справ майже на третину збільшилася кількість злочинів, у тому числі тяжких. Не втрачає актуальності питання протидії корупційним проявам у правоохоронних органах, боротьба з  корупцією в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Правоохоронними органами області упродовж першого кварталу направлено до суду 36 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За весь минулий рік – лише 42.

До адміністративної відповідальності вже притягнуто 8 депутатів місцевих рад, 17 посадових осіб органів виконавчої влади, 2 посадовців контролюючих органів. Викрито 20 корупційних злочинів.

Також на прес-конференції відмічено позитивні результати представницької діяльності органів прокуратури.

Протягом минулого та поточного років судами задоволено вимоги прокурорів у 800 позовах на загальну суму 270 млн грн.

Добровільно відшкодовано відповідачами за закритими справами ще 11 млн грн.  Передано на примусове виконання судові рішення на суму понад 29 млн грн, у тому числі щодо стягнень у бюджетній сфері на 3 млн грн.

Пріоритетом  для  прокурорів  є  захист  землі,  яка  згідно  з  Конституцією України становить національне  багатство,  що  перебуває  під  особливою  охороною  держави.  За  втручання прокуратури  повернуто  та попереджено  незаконне  надання   майже   11   тисяч   гектарів земель.

Шляхом оскарження незаконних судових рішень та вступу прокурорів у справи в інтересах громадян і держави стягнуто коштів і попереджено незаконне вибуття майна на суму понад 2 млн грн.

На завершення Юрій Балєв відповів на всі питання журналістів, зокрема  щодо будівництва по вулиці Жабинського, 2а в місті Чернігові, застосування Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку  попереднього ув’язнення у строк покарання» інші та подякував медійникам за приділений цій зустрічі час.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.