Відзначають другу річницю Нацгвардії України
26 березня дислокований в Чернігові батальйон Національної гвардії України відзначатиме професійне свято. Напередодні цієї дати гвардійці запросили до себе вихованців чотирьох місцевих шкіл.
Цього року військовики вдруге відзначають своє свято саме як Національна гвардія України. 18 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким встановлюється День Національної гвардії України і буде відзначатися щорічно 26 березня.
Тож господарі організували свято так, щоб у гостей залишилося якнайбільше позитивних вражень. А от поважними гостями цього разу були вихованці чотирьох місцевих шкіл, для яких гвардійці підготували насичену й цікаву програму. В перший день весняних канікул у військовій частині, дислокованій на околиці Чернігова, зібралися кількадесят школярів. Вони ознайомилися із побутом бійців Національної гвардії, побачили їх озброєння, обмундирування та техніку, на якій гвардійці нині боронять Україну від ворогів.
Спілкуючись із дітлахами, командир батальйону Нацгвардії полковник Олександр Рибак розповів, що в зоні АТО бійці борються з диверсійно-розвідувальними групами ворога, супроводжують цінні вантажі, несуть службу на блокпостах. Зараз військовослужбовці охороняють мир у Маріуполі.
Дитячі очі світилися від захвату, коли школярі брали в руки бойову зброю чи сиділи за кермом броньованих машин. Також сподобалася юним гостям і показова програма військовослужбовців, на якій вони продемонстрували прийому рукопашного бою та умовне затримання злочинця із застосуванням службового собаки.
Кульмінацією свята стало змагання між школами із надягання протигазу, бронежилета і захисного шолома та розбирання автомата.
Але яке ж свято без подарунків. В цей урочистий день діти отримали з рук командира батальйону Національної гвардії України полковника Олександра Рибака та голови Деснянської районної у місті Чернігові ради Володимира Грецького солодкі подарунки та грамоти. Наприкінці заходів для повного відчуття колориту події всі бажаючі мали нагоду почастуватися справжньою солдатською кашею.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:46
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33
«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.
Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31
Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.
15 січня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.