Під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС розглянуті питання запобігання пожежам у екосистемах та на торфовищах
24 березня в Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.

У засідання взяли участь керівництво районних державних адміністрацій, Департаментів і управлінь облдержадміністрації, правоохоронних органів, відомчих організацій та спеціалізованих служб. Одним з питань розглянуто стан готовності підрозділів Управління ДСНС до реагування на можливі пожежі, надзвичайні ситуації і події та заходи, які необхідно виконати для запобігання їх виникнення в природних екологічних системах, лісових масивах та на торфовищах.
Як зазначив під час своєї доповіді тимчасово виконуючий обов'язки начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області Дмитро Бескостий, на Чернігівщині з початку року внаслідок випалювання населенням залишків сухої рослинності та сміття на присадибних ділянках і відкритих територіях зареєстровано 26 пожеж, під час яких одна людина загинула, вигоріло понад 73 га сухої рослинності. Крім того, виникла одна пожежа торфу на площі 0,1 га.
- Провівши аналіз виникнення протягом 2014-2015 років торф'яних пожеж, необхідно зазначити, що враховуючи незначний рівень весняного водопілля та погодні умови, які можуть утворитися протягом пожежонебезпечного періоду, є висока вірогідність виникнення торф'яних пожеж у Козелецькому, Чернігівському, Ічнянському та Ріпкинському районах. Проблемними питаннями такої ситуації залишаються мала кількість вододжерел, які можливо використовувати для цілей пожежогасіння, або їх значна віддаленість, відсутність води, несправність запірної арматури на технічних спорудах в мережах меліоративних каналів, неможливість утримання осушених торфових земель у їх природному зволоженому стані.
З метою протидії пожежам щодобово в пожежно-рятувальних підрозділах на чергуванні знаходиться 195 чоловік особового складу та 60 одиниць основної і спеціальної техніки, які готові до виконання завдань за призначенням. У разі істотного погіршення обстановки, вищевказана кількість особового складу та техніки може бути збільшена вдвічі за рахунок резерву. Проте, нам необхідна підтримка з боку підприємств, організацій, установ, які можуть впливати на покращення даної ситуації, - підкреслив Дмитро Бескостий.
Підводячи підсумки роботи комісії, перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич визначив пріоритетні завдання з метою вжиття невідкладних заходів реагування, які передбачені розробленим "Комплексним планом заходів обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади щодо протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-ліній період 2016 року".
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.