З першого квітня можуть припинитися пільгові перевезення. ВІДЕО
Звісно, якщо перевізникам не відшкодують кошти. Подібні ситуації траплялися і раніше. Чому ж цього разу власники маршрутів такі категоричні? І чому, власне, їм не повертають гроші?
Болюче питання для жителів Чернігова – пільгове перевезення пасажирів у громадському автотранспорті. Цієї весни воно стало особливо гостро – власники маршрутів відмовляються безкоштовно перевозити пасажирів. Сергій Леоненко, директор ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс»: «Підприємство не може витягнути на собі таку кількість безкоштовних перевезень. Так, якщо відшкодувань не буде – плануємо з 1-го квітня їх припинити».
А все тому, що підприємство ще з початку року не бачило від держави відшкодувань за пільгові перевезення. Більш того, ці гроші навіть поки що не затверджені на загальнодержавному рівні. Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Чекаємо рішення Президента щодо пільгових перевезень. Він цей закон не підписав і вето не наклав. Тому і міські бюджети не спішать закладати ці кошти. Чекаємо».
А чекати не дуже-то є коли. За тиждень-другий почнеться дачний сезон, до якого перевізники готуються особливим чином. Сергій Леоненко: «Чи готувати автобуси для пільгових дачних перевезень, ми не знаємо. А готувати треба вже зараз».
Тож, з одного боку – люди, розлючені тим, що не дотримуються їхніх законних прав на безкоштовний проїзд. З іншого – перевізники, які не хочуть працювати задарма. І не будуть: якщо доповнення до законопроекту не буде підписане до першого квітня, безкоштовні поїздки припиняться. Щоправда, вибірково. Сергій Леоненко: «Воїнів і сімей АТОшників перевозити будемо. І, можливо, зробимо одне пільгове місце на автобус».
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression