Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 02:53:11

Перспективи енергоефективності: бути чи не бути ОСББ вирішували жителі багатоповерхівки в Чернігові

17.03.2016   07:05

Як розпоряджатися власним будинком вирішували жителі багатоквартирного будинку за адресою вул. Бєлова, 27 в Чернігові.

До обговорення долучилася Громадянська мережа ОПОРА та Андрій Дмитерно, голова новоствореного ОСББ за адресою пр-т Перемоги, 151а.

Андрій Дмитерно пояснював специфіку створення та функціонування об’єднання. Він наголосив, що для визначення подальших тарифів та оплати праці найманих робітників потрібно проводити детальні розрахунки та передбачувати можливі термінові ремонти. Також він поділився власним досвідом оформлення необхідних документів та дав кілька практичних порад, як це варто робити.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла, як правильно проводити термомодернізацію та які переваги матиме будинок, якщо він буде на самоуправлінні. Нові можливості передбачаються за рахунок державних та місцевих програм підтримки ОСББ. Відтак, діє державна програма, яка компенсує 40 % кредитних коштів, спрямованих на термомодернізацію.

Окрім цього, місцева влада в Чернігові також не збирається відставати. Найближчим часом буде прийнята програма, яка додатково компенсуватиме ще 40 % тіла кредиту ОСББ, як повідомляють представники виконавчого комітету.

«Все більше людей цікавляться темою створення ОСББ у власному будинку, розуміючи, що ніхто не здатен дбати про нього краще, ніж господарі. Щоразу частіше питають про Державну програму підтримки.

На жаль, у Чернігові ще жодне ОСББ не скористалось цією можливістю. Сподіваємось, що найближчим часом все зміниться і чернігівці так само, як і мешканці інших регіонів, зможуть використати кошти, призначені на покращення стану житлових будинків, та тим самим суттєво зменшать витрати на оплату платіжок за тепло», – наголосила Наталія Висіканець.

Наразі Громадянська мережа ОПОРА проводить низку інформативно-супровідних зустрічей щодо допомоги жителям у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Аби краще запам’ятати отриману інформацію стосовно можливостей суттєво заощаджувати енергоресурси та власні кошти за підтримки держави та місцевого самоврядування, учасники обговорення отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.