Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 вересня, 18:42:26

Перші результати операції "Первоцвіт 2016"

11.03.2016   08:25Агенцiя

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області інформує, що у весняно-літній період на території Чернігівської області проводиться операція “Первоцвіт” з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

Слід зазначити, що попри постійну роз’яснювальну роботу серед населення, в тому числі і через ЗМІ, фактів порушень вимог природоохоронного законодавства в галузі збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, на жаль, не меншає.

Так, у передсвяткові та святкові вихідні дні, особовим складом Держекоінспекції проводились планові рейд-перевірки з метою збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.

В результаті затримано 3-х громадян, які здійснювали незаконний збір квітів підсніжника білосніжного – виду занесеного до Червоної книги України, в місці його зростання (до речі, на території об’єкту природно-заповідного фонду України).

А також затримано 1 громадянку, що здійснювала продаж квітів підсніжника білосніжного без документів, підтверджуючих законність їх придбання.

В усіх випадках на порушників складені відповідні адміністративні матеріали, які направлені на розгляд до місцевих судів. Квіти рослин вилучені у встановленому законодавством порядку.
Збитки, завдані навколишньому середовищу внаслідок незаконного збору червонокнижних первоцвітів становлять майже 24 тис. грн. Чекаємо на рішення судів.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області вкотре закликає громадян бути свідомими, не знищувати, не паплюжити природу рідного краю, а берегти її для нащадків; не зривати ранньоквітучі рослини, не торгувати ними та не купувати.

Пам’ятайте, що квіти зів’януть за кілька днів, а шкода нанесена природі – назавжди!

Дякуємо всім громадянам, яким не байдужу збереження природного багатства та охорона довкілля. Сподіваємося і надалі на тісну співпрацю.

Інспекцією продовжується робота по контролю за дотриманням вимог діючого законодавства під час використання об’єктів рослинного світу, в тому числі і таких, що занесені до Червоної книги України.

Якщо Ви стали свідком незаконного збору або продажу весняних квітів, будь-ласка, повідомте про це Інспекцію на номером (0462)65-13-65 або (04622)4-23-73.

Останні новини Чернігівщини

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби

Двоє чоловіків заплатять штраф за незаконний вилов риби 11:47

Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13.09.2019 двох місцевих жителів засуджено за незаконне зайняття рибним добувним промислом, що спричинило істотну шкоду (ч. 1 ст. 249 КК України).

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції

Обговорено результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції 11:17

Результати реалізації заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області обговорено на засіданні за «круглим столом» в обласному центрі.

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону

Міський голова Чернігова про ризики цьогорічного опалювального сезону 11:02

На ранковій нараді у муніципалітеті сьогодні учергове проаналізували стан боргів у сфері ЖКГ та по теплопостачальним підприємствам.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:44

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини