Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:38:20

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у березні 2012 року

03.04.2012   12:10

Протягом березня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 414 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 136 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 125.

лісопарк Ялівщина

лісопарк Ялівщина

За результатами перевірок складено 170 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 167 осіб. Матеріали однієї справи передано до правоохоронних органів.

Загальна сума накладених штрафів склала 28,475 тис.грн., стягнуто 11,356 тис.грн., відсоток стягнення складає 40%, у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 69 осіб. Накладено штрафів на суму 16,116 тис.грн., стягнуто 2,924 тис.грн., відсоток стягнення складає 18%;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи. Накладено штрафів на суму 4,471 тис.грн., стягнуто 3,026 тис.грн., відсоток стягнення складає 68%;
– у галузі надрокористування (в т.ч. підземні води) до адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи. Накладено штрафів на суму 4,505 тис.грн., стягнуто 2,108 тис.грн., відсоток стягнення складає 47%.
За результатами інспекційної діяльності у березні, пред’явлено 19 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 237,198 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 569,924 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства на землях ДП “Борзнянське лісове господарство” та ДП “Чернігівський військовий лісгосп” виявила ряд порушень вимог “Санітарних правил в лісах України”, “Спеціального порядку використання лісових ресурсів” та Лісового кодексу України.

ДП “Борзнянське лісове господарство” пред’явлено претензію про відшкодування шкоди у сумі 680 грн. та майнові стягнення у сумі 98 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту та не вивезення деревини в Бахмацькому лісництві на територіях Пісківської та Григорівської сільських рад, в Батуринському лісництві на території Матіївської сільської ради та Борзнянському лісництві на території Височанської сільської ради.

ДП “Чернігівський військовий лісгосп” пред’явлено претензію про відшкодування шкоди у сумі 1163 грн. та майнові стягнення у сумі 76 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення і неприпинення росту та не вивезення деревини в Краснянському військовому лісництві на територіях Серединської сільської та Гончарівської селищної рад.
Також, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області, в межах своєї компетенції, виявила порушення вимог Кодексу України “Про надра”.

З’ясувалося це під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Чернігівська макаронна фабрика” (м.Чернігів.)

Товариством самовільно, без наявності спеціального дозволу на користування надрами, забрано 258 м3 прісної води.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення водного законодавства, а саме – самовільного використання водних ресурсів (підземних вод), становить понад 9 тисяч гривень.

В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області нарахувала збитки у сумі 34760 грн., в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які заподіяні державі ПАТ “Кінотехпром” (м. Чернігів).

Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено, що підприємство в період з 01.04.2009 по 31.12.2012 року здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.

Даним фактом порушено вимоги ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі.

За порушення природоохоронного законодавства у березні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 6-ти об’єктів:

Експлуатацію зварювального посту, трьох котлів на природному газу марки АСV та PROTERM ПАТ “Кінотехпром”;

Діяльність джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (дві стрічкопильних горизонтальних станка типу ПЛП-Астра, 4 деревообробні верстати: фрезерний типу ФСШ-1, фугувальний типу СФ-4, рейсмусовий та станок для повздовжнього розпилювання пиломатеріалів) ПП Денисенка Костянтина Івановича;

Діяльність стаціонарного джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (побутовий котел марки “Гелиос” АОЖ-10) ФОП Макогона Олега Михайловича;

Діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (два газові котли марки “Колвітерн КТН-100” ТОВ “Видавництво ”Аспект-Поліграф”;

Експлуатацію двох зварювальних постів сільськогосподарського ТОВ “Україна”;
Експлуатацію зварювального поста, котла на твердому паливі ПАТ “Чернігівське головне підприємство по племінній справі у товаристві”.

Підприємствами та організаціями порушувалися вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про охорону атмосферного повітря” та “Про відходи”.

Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7436 одиниць пересувних транспортних засобів та 2918 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 31035,9 тон вантажів та радіологічний контроль 245028,7 тон вантажів.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.