Рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки у побуті
Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни, значна частка яких виникає саме у житловому секторі. Так, з початку року в Україні виникло 8 тис. 043 пожежі, з яких 5 тис. 174 - у житловому секторі.

Зазвичай причиною виникнення пожеж у житловому секторі є нехтування громадянами елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, паління у ліжку, використання для обігріву помешкань саморобних або несертифікованих електрообігрівачів, перевантаження електромережі часто призводять до пожеж у побуті.
Саме тому, з метою попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних подій у житловому секторі працівники Служби порятунку спільно з фахівцями соціальних служб, представниками органів місцевої влади, волонтерами із залученням представників ЗМІ систематично проводять інформаційно-просвітницькі заходи, під час яких спілкуються із громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Зокрема, з початку тижня відбулися рейдові профілактичні відпрацювання житлового сектору у Львівській, Полтавській, Кіровоградській, Рівненській, Донецькій областях та місті Києві.
Співробітники Служби порятунку розповіли громадянам основні правила пожежної безпеки у побуті, що стосуються безпечного користування електричними та газовими приладами, пічним опаленням та вручили їм пам’ятки та листівки із попереджувальним змістом. Особливу увагу фахівці ДСНС приділили профілактичним бесідам з мешканцями похилого віку, неблагонадійними родинами, багатодітними сім’ями. Батькам рятувальники нагадали, що безпека дітей залежить від їх виховання та свідомого ставлення до елементарних правил пожежної безпеки. Працівники Служби порятунку зазначили, що не можна залишати дітей без нагляду, необхідно тримати запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідати їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Зважаючи на те, що на території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів, можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Так, впродовж лютого підрозділи ДСНС вже неодноразово ліквідовували пожежі сухостою у Львівській, Херсонській, Івано-Франківській, Донецькій областях. Саме тому рятувальники нагадують людям, що неконтрольоване випалювання торішніх рослинних решток та сміття на присадибних ділянках, може мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Подібні рейди проводитимуться й надалі з метою зменшення кількості пожеж у житловому секторі, навчання громадян правилам пожежної безпеки. Інформація про рейди публікуватиметься на офіційному сайті ДСНС України та в соціальних мережах.
Останні новини Чернігівщини
В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище 16:49
Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.