Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 21:32:49

Переддень свята 8 березня пройшла фахова дискусія на тему "Соціально-трудові права жінок в Україні"

02.03.2016   15:27Агенцiя

Стан дотримання трудових прав працюючих жінок, зокрема, щодо оплати праці, безпечних умов праці, можливості покращення захисту прав жінок через механізми колдоговірного регулювання на рівні підприємств і організацій на Чернігівщині, виконання Україною «Цілей тисячоліття (2000-2015)», визначення пріоритетів захисту прав жінок – ці та інші теми обговорили експерти під час фахової дискусії в Навчально-методичному центрі профспілок.

Захід пройшов за ініціативою Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Департаментів сім'ї, молоді і спорту, соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, підприємства «Навчально-методичний центр» профспілок, Чернігівської обласної організації Спілки жінок України. Участь в обговоренні взяли, зокрема, голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко, заступник директора Департаменту сім'ї, молоді і спорту — начальник управління у справах сім'ї та молоді Світлана Скиба, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Катерина Тимощенко.

- Ст.3 Конституції України проголошує, що “Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека є найвищою цінністю”. Права і свободи людини, їх гарантії повинні визначати зміст і спрямованість діяльності держави. Але, на жаль, це не завжди відбувається. Активна діяльність громадських організацій, особливо профспілкових і жіночих, упродовж останнього десятиліття зробила права жінок більш окресленими, наше завдання в тому, щоб зробити їх більш досяжними, — зазначив голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко.

Привертати увагу громадськості до загальнолюдських прав жінок необхідно, тому що не завжди жінки достатньо поінформовані про них, не вміють ними користуватися та належним чином відстоювати. Важливо також оприлюднювати факти порушення прав на підставі ґендеру та боротися з такими випадками; сформувати нову практику прав людини, яка повністю вирішуватиме питання загальнолюдських прав жінок, — зазначили учасники фахової дискусії. Саме тому вже четвертий рік напередодні свята 8 Березня в нашій області проводиться ряд заходів у рамках регіональної акції “Жінка, знай свої права”.

За останній час в Україні досягнуто значного прогресу в просування ґендерної рівності. Профспілки, жіночі й громадські організації, бізнесові кола надають значної уваги цій проблемі і докладають зусиль для подолання дискримінаційних стереотипів, які створюють жінкам перешкоди для отримання гідної роботи та доходів, для захисту інтересів у сімейному житті.

В усьому світі проблеми ґендерної рівності — один із пріоритетних напрямів у діяльності профспілок та їх об'єднань. Федерація профспілок України і ФПО проводять значну роботу із залучення профспілкових організацій до вирішення ґендерних проблем у трудових колективах і профспілках. Президія Федерації профспілкової організації Чернігівської області разом із Навчально-методичним центром профспілок, обласною організацією Спілки жінок України проводять велику роботу з поліпшення становища жінок в області, зі зміни ставлення жінок і чоловіків до питань їхнього рівноправ'я.


До відома:
Міжнародний жіночий день відзначається в 100 країнах світу з 1977 року згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН як день боротьби працюючих жінок за свої права. Прогресивне людство повинно забезпечити право кожної жінки на життя, вільне від насильства, з чим стикається чи не кожна третя жінка у світі; на гідну оплату праці; на свободу від дискримінації, яка заважає брати активну участь в економічному житті; на рівний голос при прийнятті рішень, що впливають на її життя; вона також має право вирішувати, коли і скільки мати дітей.

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини