Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 19:01:47

Переддень свята 8 березня пройшла фахова дискусія на тему "Соціально-трудові права жінок в Україні"

02.03.2016   15:27Агенцiя

Стан дотримання трудових прав працюючих жінок, зокрема, щодо оплати праці, безпечних умов праці, можливості покращення захисту прав жінок через механізми колдоговірного регулювання на рівні підприємств і організацій на Чернігівщині, виконання Україною «Цілей тисячоліття (2000-2015)», визначення пріоритетів захисту прав жінок – ці та інші теми обговорили експерти під час фахової дискусії в Навчально-методичному центрі профспілок.

Захід пройшов за ініціативою Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Департаментів сім'ї, молоді і спорту, соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, підприємства «Навчально-методичний центр» профспілок, Чернігівської обласної організації Спілки жінок України. Участь в обговоренні взяли, зокрема, голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко, заступник директора Департаменту сім'ї, молоді і спорту — начальник управління у справах сім'ї та молоді Світлана Скиба, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Катерина Тимощенко.

- Ст.3 Конституції України проголошує, що “Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека є найвищою цінністю”. Права і свободи людини, їх гарантії повинні визначати зміст і спрямованість діяльності держави. Але, на жаль, це не завжди відбувається. Активна діяльність громадських організацій, особливо профспілкових і жіночих, упродовж останнього десятиліття зробила права жінок більш окресленими, наше завдання в тому, щоб зробити їх більш досяжними, — зазначив голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко.

Привертати увагу громадськості до загальнолюдських прав жінок необхідно, тому що не завжди жінки достатньо поінформовані про них, не вміють ними користуватися та належним чином відстоювати. Важливо також оприлюднювати факти порушення прав на підставі ґендеру та боротися з такими випадками; сформувати нову практику прав людини, яка повністю вирішуватиме питання загальнолюдських прав жінок, — зазначили учасники фахової дискусії. Саме тому вже четвертий рік напередодні свята 8 Березня в нашій області проводиться ряд заходів у рамках регіональної акції “Жінка, знай свої права”.

За останній час в Україні досягнуто значного прогресу в просування ґендерної рівності. Профспілки, жіночі й громадські організації, бізнесові кола надають значної уваги цій проблемі і докладають зусиль для подолання дискримінаційних стереотипів, які створюють жінкам перешкоди для отримання гідної роботи та доходів, для захисту інтересів у сімейному житті.

В усьому світі проблеми ґендерної рівності — один із пріоритетних напрямів у діяльності профспілок та їх об'єднань. Федерація профспілок України і ФПО проводять значну роботу із залучення профспілкових організацій до вирішення ґендерних проблем у трудових колективах і профспілках. Президія Федерації профспілкової організації Чернігівської області разом із Навчально-методичним центром профспілок, обласною організацією Спілки жінок України проводять велику роботу з поліпшення становища жінок в області, зі зміни ставлення жінок і чоловіків до питань їхнього рівноправ'я.


До відома:
Міжнародний жіночий день відзначається в 100 країнах світу з 1977 року згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН як день боротьби працюючих жінок за свої права. Прогресивне людство повинно забезпечити право кожної жінки на життя, вільне від насильства, з чим стикається чи не кожна третя жінка у світі; на гідну оплату праці; на свободу від дискримінації, яка заважає брати активну участь в економічному житті; на рівний голос при прийнятті рішень, що впливають на її життя; вона також має право вирішувати, коли і скільки мати дітей.

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини