Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 лютого, 20:36:07

У протитуберкульозних закладах Чернігівщини назріла реформа

22.01.2016   08:12Агенцiя

Недостатнє фінансування та недосконалість структури лікувальних закладів, що борються з епідемією туберкульозу, стали головними темами прес-конференції, що відбулась 20 січня у Чернігівському обласному протитуберкульозному диспансері.

Протитуберкульозний диспансер був збудований у 1968 році, а введений у дію в 1983. За ці роки епідемія туберкульозу за цей час значно змінила своє обличчя. Якщо до 2001 року виділяли дві форми туберкульозу, то на сьогодні їх виділяють вже сім. Відповідно, будівлі обласного протитуберкульозного диспансеру пристосовані для пацієнтів лише з двома формами.

Лікувати хворих заражених різними формами туберкульозу неможна. Це може призвести до перехресного зараження.

"Якщо є сім форм, то це потрібно сім входів, сім сходів. Наш заклад цього не дозволяє." – говорить головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун.

Тому медики, на базі Чернігівського диспансеру, планують створити територіально-медичне об'єднання соціально-небезпечних захворювань. У найближчій перспективі до об'єднання мають долучити протитуберкульозні заклади Ніжина, Бахмача, Прилук та СНІД-центр. Далі, заклади що займаються проблемами шкірно-венерологічних хвороб.
Питання це назріло давно, і обговорюється з 2009 року, але зволікати з реформою далі стає небезпечно.

"Всі бояться лише людей консервативно налаштованих, і особливо пенсіонерів, які не хочуть нічого міняти. І чим більше є пацієнтів, тим більше буде служба жити. А ми пропонуємо модель, в якій зменшиться кількість людей хворих на туберкульоз." – зазначив Микола Дейкун.

В Бахмачі планується створення хоспісного відділення, в Прилуках відділення для однієї з форм туберкульозу, в Чернігові будуть займатись інтенсивним лікуванням. Також частина роботи перейде районним фтизіатрам, які лікуватимуть хворих амбулаторно.

"В Естонії, на 1,4 млн. населення, захворюваність в них у два рази менша, у них 25 ліжок(для стаціонарного лікування – авт.)  на всю країну. Термін перебування хворого 5-6 днів. У нас, ми говоримо про 5-6 місяців, 10 місяців, 2 роки…", - ділиться досвідом Микола Дейкун.

Реформування не потребує додаткових коштів, а навпаки оптимізує фінансові витрати закладів, які, як відомо є на низькому рівні.
У цьому році закінчується дія "Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки", і постає питання прийняття нової.
Хоча ліками Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер і забезпечений у повній мірі, в аварійному стані знаходиться ряд приміщень, на ремонт яких необхідні значні кошти. У деяких з них людям працювати просто небезпечно.

Наразі, ситуація з туберкульозом на Чернігівщині загрозлива і залишається на епідеміологічному рівні. У 2015 році в області туберкульоз діагностували у 677 чоловік. Захворюваність на туберкульоз у дітей збільшилась майже вдвічі.

Останні новини Чернігівщини

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги

Бібліотеці Короленка подарували 532 книги 18:29

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася постійна доброчинна акція "Подаруй бібліотеці книгу!", присвячена Міжнародному дню дарування книг, який відзначають 14 лютого.

Музей бойової слави військових частин ОК

Музей бойової слави військових частин ОК "Північ" та серію інформаційних стендів відкрито до огляду 16:04

До 5 річниці оперативного командування офіцери управління морально-психологічного забезпечення за ініціативою командувача ОК "Північ" розробили серію інформаційних стендів, на яких висвітлені дані про управління, військові частини і установи оперативного командування.

"Слово, обірване в Биківні". Відбулася відкрита лекція про митців - жертв репресій 13:33

Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська та десятки й сотні інших українських митців стали жертвами «Великого терору» й поховані в Биківні під Києвом.

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала

Для постраждалих від домашнього насильства запрацювала "гаряча лінія" 13:17

Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів

NASA запустило ракету із деталями з чернігівських заводів 12:37

У суботу, 15 лютого, із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено перший у 2020 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини