Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 липня, 01:34:54

Громадські роботи… з користю для громади

19.01.2016   11:59Агенцiя

При нестачі вільних робочих місць дуже важливим стає залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, участь у яких сприяє пом’якшенню соціальної напруженості, підвищенню мотивації людей до праці.

Крім того, це одна з дієвих форм матеріальної підтримки населення, а нерідко – ще й шанс закріпитися на робочому місці.

Сьогодні Чернігівський ОЦЗ розрізняє 2 види робіт тимчасового характеру. Громадські роботи, а це суспільно-корисні роботи в інтересах громади, які організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю служби зайнятості, та фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Роботи ж тимчасового характеру організовуються та фінансуються роботодавцями та з інших не заборонених законодавством джерел.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, укладаються строкові трудові договори, вносять записи до трудових книжок, на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю. Оплата праці за виконання робіт не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати.

В області торік до тимчасової зайнятості було залучено 7,8 тис. безробітних. Традиційними вже стали роботи по благоустрою населених пунктів, у сільському та лісовому господарствах. Так, у минулому році більше 5 тис. безробітних громадян працювали на громадських роботах по впорядкуванню територій, кладовищ, меморіалів, займалися вирубкою, розчисткою, прибиранням та утриманням в належному стані придорожніх смуг, зупинок громадського транспорту та іншими соціально орієнтованими роботами. Майже 3 тис. осіб були залучені до робіт тимчасового характеру у сільському та лісовому господарствах, у переробній промисловості тощо.

Свого часу силами безробітних відновлювалися історико-культурні пам’ятки Чернігівської області: історико-археологічний комплекс «Древній Любеч» у селищі Любеч  Ріпкинського району, парк ім. Лизогуба у селі Седнів Чернігівського району, будинок Святого Лаврентія у Чернігові тощо.
Минулого року перелік громадських робіт, які організовує державна служба зайнятості, поповнився ще одним видом – безробітні тимчасово працювали в органах соціального захисту, допомагали громадянам оформити житлові субсидії. До таких робіт в області було залучено 281 безробітну особу, половина з яких - в м. Чернігові.

Загалом на організацію громадських робіт в області у 2015 році профінансовано близько 4 млн. грн. Зокрема, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 2047,7 тис. грн., витрати  ж  місцевих бюджетів склали 1928,9 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – "посадив і забув" 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.