Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 19:54:51

Громадські роботи… з користю для громади

19.01.2016   11:59Агенцiя

При нестачі вільних робочих місць дуже важливим стає залучення безробітних до громадських та інших робіт тимчасового характеру, участь у яких сприяє пом’якшенню соціальної напруженості, підвищенню мотивації людей до праці.

Крім того, це одна з дієвих форм матеріальної підтримки населення, а нерідко – ще й шанс закріпитися на робочому місці.

Сьогодні Чернігівський ОЦЗ розрізняє 2 види робіт тимчасового характеру. Громадські роботи, а це суспільно-корисні роботи в інтересах громади, які організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю служби зайнятості, та фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Роботи ж тимчасового характеру організовуються та фінансуються роботодавцями та з інших не заборонених законодавством джерел.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, укладаються строкові трудові договори, вносять записи до трудових книжок, на них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю. Оплата праці за виконання робіт не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати.

В області торік до тимчасової зайнятості було залучено 7,8 тис. безробітних. Традиційними вже стали роботи по благоустрою населених пунктів, у сільському та лісовому господарствах. Так, у минулому році більше 5 тис. безробітних громадян працювали на громадських роботах по впорядкуванню територій, кладовищ, меморіалів, займалися вирубкою, розчисткою, прибиранням та утриманням в належному стані придорожніх смуг, зупинок громадського транспорту та іншими соціально орієнтованими роботами. Майже 3 тис. осіб були залучені до робіт тимчасового характеру у сільському та лісовому господарствах, у переробній промисловості тощо.

Свого часу силами безробітних відновлювалися історико-культурні пам’ятки Чернігівської області: історико-археологічний комплекс «Древній Любеч» у селищі Любеч  Ріпкинського району, парк ім. Лизогуба у селі Седнів Чернігівського району, будинок Святого Лаврентія у Чернігові тощо.
Минулого року перелік громадських робіт, які організовує державна служба зайнятості, поповнився ще одним видом – безробітні тимчасово працювали в органах соціального захисту, допомагали громадянам оформити житлові субсидії. До таких робіт в області було залучено 281 безробітну особу, половина з яких - в м. Чернігові.

Загалом на організацію громадських робіт в області у 2015 році профінансовано близько 4 млн. грн. Зокрема, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 2047,7 тис. грн., витрати  ж  місцевих бюджетів склали 1928,9 тис. грн.

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини