Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:36:26

Відразу три спроби незаконного вивезення предметів старовини припинили на митних постах Чернігівської митниці ДФС

16.01.2016   08:16Агенцiя

У Чернігівській митниці ДФС повідомляють, що протягом святкових вихідних співробітники митниці спільно з прикордонниками припинили три факти переміщення через кордон предметів нумізматики.

У всіх трьох випадках громадяни намагалися незаконно вивезти за межі України старовинні предмети, порушуючи митне законодавство. Жоден з них не мав дозвільних документів на вивезення раритетів.

Так, 6 січня на митному посту «Миколаївка» на «зеленому коридорі» у громадянина України, який перетинав кордон пішки, були вилучені монета (діаметром 33 мм) із зображенням вершника на коні з однієї сторони та датою 1766 - з іншої та металева ікона (діаметром 55 х 60 мм) з ознаками старовини.

Ще дві невдалі спроби вивезення припинили на митному посту «Нові Яриловичі» 7 та 10 січня. У першому випадку у одного з пасажирів рейсового автобуса «Чернігів-Гомель», громадянина Молдови, вилучили чотири старовинні монети. Найновіша з монет налічує 100  років з часу карбування, а найстаріша – майже 200. Знаходилися предмети нумізматики у кишені куртки пасажира.

У другому – громадянин України, який прямував на автомобілі Hyundai з України до Росії у приватних справах, «прихопив» шість монет з металу білого кольору датованих 1814 та 1883 роками. На чотирьох з них з одного боку зображений двоголовий орел та дата 1814, з іншого - надпис «чистого серебра 4 золотн.» та царська корона.

Найцікавішими є дві монети, які випущені у 1883 році на честь коронації імператора Олександра ІІІ та мають відповідний напис.
Співробітниками митниці складено протоколи про порушення митних правил. Історичну та культурну вартість вилучених предметів визначать експерти.

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).