Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 листопада, 23:38:17

На реалізацію 17 проектів-чернігівців у 2016 році передбачено близько 4,8 млн. грн.

25.12.2015   09:25

Програму реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у м. Чернігові на 2016-2020 роки схвалив виконавчий комітет міської ради на своєму засіданні 23 грудня.

Як повідомлялося раніше, м. Чернігів разом з містами Черкаси та Полтава цього року є учасником впровадження Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ проекту "Партисипаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади", який реалізується в Україні за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії, співфінансованої  з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Чернігів вперше в Україні реалізував цей проект протягом поточного року. Загалом чернігівцями подано 73 проекти, 56 допущені до голосування, з яких: 32 стосувалися капітальних видатків і 24 – поточних. Переможцями шляхом голосування чернігівців визначені 17 проектів, 13 – у частині поточних витрат, 4 – у частині капітальних витрат.

Метою Програми є створення та запровадження ефективної системи взаємодії влади та громадськості в бюджетному процесі для задоволення потреб мешканців м. Чернігова.

Виконання Програми розраховано на 2016-2020 роки і передбачає виконання відповідно до Положення про громадський бюджет (бюджет участі) у м. Чернігові, затвердженого Чернігівською міською радою у серпні поточного року, наступних завдань та заходів:
1. Подання проектів
2. Аналіз пропозицій
3. Визначення проектів – переможців
4. Реалізація проектів – переможців

Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету в обсязі щороку до 1 % затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету м. Чернігова на бюджетний період, що передує плановому (з розподілом 50:50 між поточними та капітальними видатками з урахуванням норм Положення) та на організаційні заходи для реалізації Програми, включаючи інформаційну кампанію, - 70,0 тис. грн щороку.

Протягом 2016 року планується реалізувати 17 проектів-переможців, відібраних шляхом голосування безпосередньо мешканцями міста, на загальну суму 4 793 531 грн.

Очікувані результати виконання Програми:
створення ефективного механізму взаємодії структурних підрозділів Чернігівської міської ради та громадян в бюджетному процесі;
залучення населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
формування довіри громадян до місцевої влади;

підвищення рівня прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ін.


Виконавчий комітет міської ради доручив фінансовому управлінню міської ради внести Програму на розгляд та затвердження міською радою.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 553 нових випадки COVID-19

Виявлено 553 нових випадки COVID-19 17:40

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 листопада в області зафіксовано 553 нових випадки COVID-19.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж 13:10

У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику

В Чернігові з’явилась пам’ятна дошка герою-підпільнику 12:38

13 листопада на будинку №7 по вулиці Родімцева міста Чернігів, відкрили меморіальну дошку підпільнику часів Другої Світової війни Олександру Дмитровичу Михайленку.

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА

Капітальні інвестиції в Чернігівській області. ДОВІДКА 12:28

У січні–вересні 2020 р. обсяг капітальних інвестицій підприємств та організацій Чернігівщини становив 3638 млн.грн. Майже всі вони (99% загального обсягу) вкладені в матеріальні активи.