Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 03:13:00

На реалізацію 17 проектів-чернігівців у 2016 році передбачено близько 4,8 млн. грн.

25.12.2015   09:25

Програму реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у м. Чернігові на 2016-2020 роки схвалив виконавчий комітет міської ради на своєму засіданні 23 грудня.

Як повідомлялося раніше, м. Чернігів разом з містами Черкаси та Полтава цього року є учасником впровадження Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ проекту "Партисипаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади", який реалізується в Україні за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії, співфінансованої  з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Чернігів вперше в Україні реалізував цей проект протягом поточного року. Загалом чернігівцями подано 73 проекти, 56 допущені до голосування, з яких: 32 стосувалися капітальних видатків і 24 – поточних. Переможцями шляхом голосування чернігівців визначені 17 проектів, 13 – у частині поточних витрат, 4 – у частині капітальних витрат.

Метою Програми є створення та запровадження ефективної системи взаємодії влади та громадськості в бюджетному процесі для задоволення потреб мешканців м. Чернігова.

Виконання Програми розраховано на 2016-2020 роки і передбачає виконання відповідно до Положення про громадський бюджет (бюджет участі) у м. Чернігові, затвердженого Чернігівською міською радою у серпні поточного року, наступних завдань та заходів:
1. Подання проектів
2. Аналіз пропозицій
3. Визначення проектів – переможців
4. Реалізація проектів – переможців

Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету в обсязі щороку до 1 % затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету м. Чернігова на бюджетний період, що передує плановому (з розподілом 50:50 між поточними та капітальними видатками з урахуванням норм Положення) та на організаційні заходи для реалізації Програми, включаючи інформаційну кампанію, - 70,0 тис. грн щороку.

Протягом 2016 року планується реалізувати 17 проектів-переможців, відібраних шляхом голосування безпосередньо мешканцями міста, на загальну суму 4 793 531 грн.

Очікувані результати виконання Програми:
створення ефективного механізму взаємодії структурних підрозділів Чернігівської міської ради та громадян в бюджетному процесі;
залучення населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
формування довіри громадян до місцевої влади;

підвищення рівня прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ін.


Виконавчий комітет міської ради доручив фінансовому управлінню міської ради внести Програму на розгляд та затвердження міською радою.

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини