Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 13:37:13

Понад півтори тисячі громадян взяли участь у заходах декади зайнятості на Чернігівщині

18.12.2015   08:45Агенцiя

Завершилась Декада зайнятості для учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю, що проходила в Україні і на Чернігівщині зокрема з 1 по 10 грудня 2015 року.

Акція проводилась з метою активізації роботи служби зайнятості з громадянами цих категорій, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також привернення уваги суспільства та посилення взаємодії з місцевими органами влади, представниками сторін соціального діалогу, роботодавцями, громадськими та волонтерськими організаціями, іншими зацікавленими структурами щодо вирішення проблем зайнятості учасників АТО та людей з інвалідністю.

- Сьогодні під особливою увагою всіх установ соціальної сфери, в тому числі й служби зайнятості, перебувають демобілізовані військовослужбовці та учасники антитерористичної операції. З початку року на обліку в центрах зайнятості області перебували 739 учасників АТО. Працевлаштовано 138, половина з яких стали підприємцями, отримавши фінансову підтримку від служби зайнятості. Крім того, 84 наших захисників було залучено до робіт тимчасового характеру, 90 – направлено на професійне навчання, - зазначив заступник директора Чернігівського ОЦЗ Сергій Роговець. - Серед клієнтів служби зайнятості, які звертаються за допомогою у пошуку роботи, є й люди з інвалідністю. Це особлива категорія клієнтів, яка потребує індивідуального підходу та особливої уваги. Адже підбір роботи для них здійснюється з врахуванням обмежених фізичних можливостей та медичних протипоказань. Протягом січня-листопада поточного року на обліку в службі зайнятості перебувало 1354 людини з інвалідністю. З них 400 осіб працевлаштовано, 80 - залучено до тимчасової зайнятості. Серед працевлаштованих інвалідів є й ті, хто ризикнув започаткувати власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. В результаті в області на 21 підприємця стало більше».

У рамках Всеукраїнської декади зайнятості на Чернігівщині були проведені різноманітні заходи: дні відкритих дверей центрів зайнятості, презентації роботодавців, професій, курсів навчання, навчальних закладів, семінари для безробітних учасників АТО та осіб з інвалідністю, ярмарки та міні-ярмарки вакансій, тренінги з психологічної підтримки, виїзні акції до місць лікування та реабілітації учасників АТО, профорієнтаційні заходи для дітей-інвалідів в школах-інтернатах, засідання «круглих столів», зустрічі та семінари з роботодавцями, соціальними партнерами, представниками влади, громадських та волонтерських організацій з питань сприяння зайнятості та надання всебічної підтримки учасників АТО та інвалідів тощо.

Загалом було проведено 101 захід, який відвідали 1589 осіб, з них 515 учасників АТО та 654 особи з інвалідністю. Зокрема, 14 заходів пройшло поза межами центрів зайнятості, тобто у виїзному режимі, участь у них взяли 75 учасників АТО та 145 осіб з інвалідністю. До цих заходів активно залучались представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавці, представники державних установ, громадських та волонтерських організацій, які опікуються питаннями надання підтримки учасникам АТО, особам з інвалідністю. Своїми успішними історіями працевлаштування з шукачами роботи поділились колишні безробітні, яким працевлаштуватись допомогла служба зайнятості.

В результаті 32 безробітних отримали направлення на роботу, 14 осіб вже працевлаштовано на постійну роботу, 11 - на громадські та інші роботи тимчасового характеру, 6 громадян направлено на професійне навчання, 13 осіб, які пройшли навчання за програмою «Підприємець-початківець», відкриють власну справу.

Під час Декади зайнятості було проведено анкетування учасників заходів з питань задоволення послугами служби зайнятості. Всього в опитуванні взяли участь 570 осіб, з них 339 учасники АТО та 231 особа з інвалідністю. Аналіз результатів анкетування виявив високий рівень довіри опитаних до служби зайнятості, а також надасть можливість підвищити ефективність обслуговування вказаних категорій осіб.

Останні новини Чернігівщини

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько

Відкрилася перша персональна виставка робіт молодої художниці Алени Сенько 12:45

14 листопада у Ніжинському міському Будинку культури відкрилася персональна виставка робіт молодої художниці ромської національності, члена Ніжинської асоціації ромів «ЗОР» Алени Сенько, за підтримки Посла толерантності ПРООН в Україні Золи Кондур.

"Слуга народу" виключила Антона Полякова із фракції 12:40

15 листопада фракція "Слуга народу" вирішила виключили народних депутатів Анну Скороход і Антона Полякова.

З місцевим ФМ РАДІО

З місцевим ФМ РАДІО "ОNE.ФМ" - Чернігів, Носівка, Бобровиця, Гончарівське, Парафіївка, Срібне 12:28

14 листопада на засіданні Національної ради визначено переможців конкурсу на мовлення на фм частотах у 6 населених пунктах області: м. Бобровиця, 88,9 МГц, смт Гончарівське, 90,7 МГц, м. Носівка, 91,3 МГц, смт Парафіївка, 90,2 МГц, смт Срібне, 101,7 МГц, м. Чернігів, 92,0 МГц − ТОВ «Студія «1.ФМ», м. Чернігів («Onefm»).