Про свято та будні Героїв Чорнобиля
Одну з найбільших трагедій – аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам’ятає увесь світ. На згадку про це лихо відповідним Указом Президента України 10 листопада 2006 року був заснований День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

От і сьогодні в обласній адміністрації щиросердно дякували тим, хто першим взяв на себе приборкання радіаційної стихії, щоб ціною свого здоров’я або й життя захистити рідну землю.
— Людство схиляє голову перед вами, бійцями невидимого фронту, які стали на захист не лише власної держави, а й планети у цілому, — зазначив голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.
Звертаючись до присутніх голова обласної ради Ігор Вдовенко зауважив, що техногенна катастрофа, яка майже три десятиліття тому сколихнула увесь світ, вмить перетворила частину Полісся на зону відчуження. На Чернігівщині радіоактивне забруднення найбільше зачепило землі Козелецького, Корюківського, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського та Новгород-Сіверського районів. А це - понад 200 населених пунктів краю.
– В серцях людей завжди буде вдячність за неоціненний внесок учасників атомного фронту у справу захисту України та Європи від радіаційної біди. Ми всі у вічному боргу перед вами та схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто зупинив смертельну небезпеку ціною власного життя, – зазначив голова обласної ради та побажав їм міцного здоров'я, благополуччя, добробуту та миру.
До учасників зустрічі звернувся і секретар Чернігівської міської ради Віктор Бистров.
По завершенню зустрічі керівники області та міста, представники громадськості вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятного знаку «Героям Чорнобиля», що у Чернігові на Алеї Героїв.
Керівники міста та області на знак щирої поваги до подвигу вручили учасникам урочистостей почесні відзнаки.
Після офіційної частини голова облдержадміністрації запропонував зібранню поговорити про «проблеми насущні». Адже, на жаль, невирішених питань у «чорнобильців» є чимало.
Насамперед вони висловлюють своє глибоке обурення недосконалою системою присвоєння почесного звання «ліквідатор».
— Я вимушений визнати, що у нас ще й досі існує проблема «куплених посвідчень». Втім, подолати її ми зможемо, лише об’єднавши зусилля влади та громадськості, — наголосив Валерій Куліч.
Скаржаться ліквідатори і на складнощі в оформленні відповідних пільг та низькі соціальні виплати, недостатнє медичне та харчове забезпечення.
— На разі країна переживає непрості часи. Однак, облдержадміністрація робитиме все можливе, аби полегшити вам життя, — каже голова ОДА.
Також він повідомив про намір провести розширену нараду із керівниками установ і організацій області та ліквідаторами, аби заслухати можливі пропозиції для покращення роботи у наступному році.
У найближчих планах обласної влади — добудова багатоквартирного будинку у Куликівці, призначеного для зазначеної категорії населення.
— Уже цього тижня ми детально обговоримо це питання. А у наступному році, сподіваюся, вручимо ключі від комфортних помешкань, — акцентував Валерій Куліч.
Після вітань та відвертої розмови учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного знаку.Вклонитися подвигу земляків також прийшло чимало небайдужих.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.