Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 16:54:59

Співпраця представників місцевого самоврядування, органів виконавчої влади з громадськими організаціями – основне в успіху контролю за використанням бюджетних коштів

12.12.2015   10:44Агенцiя

Експерти компанії Civitta розповіли про результати діяльності проекту «Посилення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів в містах Чернігівської області» на прес-конференції, яка пройшла 10 грудня.

Проект представили представник компанії Civittaв Україні Антон Шулик та консультанти компанії Андрій Онощенко та Роман Хлібун, разом із начальником відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради Миколою Олександровичем Кравченко та головою Чернігівського обласного осередку «Молодь демократичного альянсу» Іриною Бабчук.

«Основний фокус був спрямований на налагодження комунікацій між громадськими організаціями, з одного боку, та місцевою владою, з іншого», - зробив акцент Роман Хлібун.

В рамках проекту було розроблено посібник для громадських організацій щодо основних інструментів співпраці з представниками влади з приводу забезпечення ефективності використання бюджетних коштів.

Також, в рамках проекту був проведений тренінг для представників громадських організацій та семінар для представників відділів по зв’язкам з громадськістю для поширення досвіду Латвійської Республіки щодо питань прозорості місцевої влади та ефективності використання бюджетних коштів.

Експерти компанії Civitta зазначили, що вбачають в роботі громадських організацій поглиблений моніторинг та аналіз інформації від міських рад, а такождетальніший та конструктивніший підхід до процесу написання звернень до органів влади. Від влади, в свою чергу, очікують на прозору публікацію матеріалів, доступних для читання працівниками громадських організацій.

Начальник відділу зв'язків з громадськістю Чернігівської міськради Микола Кравченко зазначив, що мерія йде «в ногу» з часом, а прикладом співпраці влади і громадських організацій є Програма Громадського бюджету.

"Співпраця представників місцевого самоврядування, органів виконавчої влади з громадськими організаціями – основне в успіху контролю за використанням бюджетних коштів.Держслужбовці не кусаються",- підкреслила Ірина Бабчук.

Серед основних висновків:
- Співпраця, а не протистояння. Існуюча проблема непорозуміння між представниками влади та громадськістюможе бути вирішена через підвищення прозорості діальності органіввлади та розгортання конструктивного діалогу
- Базою діалогу між владою та громадськістю можуть бути звернення громадян із грунтовними пропозиціями щодо вирішення актуальних для них проблем
- Громадські організації мають приділяти більшу увагу процесу формування стратегії розвитку міста, оскільки це суттєво впливає на ефективність використання бюджетних коштів у довгостроковій перспективі
- Громадські організації не повною мірою використовують наявні джерела отримання публічної інформації, що зумовлює необхідність проведення в лютому 2016 року семінар на тему використання державного веб-ресурсу e-data.gov.ua
- Загалом громадські організації мало представлені в районах та селах, що говорить про необхідність проведення освітніх заходів для підвищення рівня зацікавленості населення до участі у процесах самоврядування

В результаті були розроблені рекомендації по аналізу публічної інформації, звітів про виконання бюджету, розробці пропозицій щодо стратегічного розвитку міста та використанню таких інструментів, як інформаційні запити та звернення громадян.

Отримати електронну версію посібника можливо буде надіславши запит на електронну адресу anton.shulyk@civitta.com.ua

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 28 жовтня зафіксовано 211 нових випадків інфікування COVID-19.

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради

В ході підготовки до чергової сесії відбулися засідання постійних комісій облради 15:26

Відповідно до розпорядження голови обласної ради "Про скликання двадцять п'ятої сесії обласної ради сьомого скликання" 28 жовтня відбулися засідання постійних комісій обласної ради, під час яких депутати ознайомилися з питаннями порядку денного чергової сесії й напрацювали низку пропозицій та зауважень до них.

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака

Виявлено факт незаконного полювання на зайця русака 14:31

26 жовтня в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) по дотриманню вимог природоохоронного законодавствадержавними інспекторами з охорони довкілля Чернігівської області спільно з єгерською службою Ріпкинського відділення МРП ЧОО УТМР у мисливських угіддях визначеного підприємства виявлено чоловіка, який здійснював полювання у темну пору доби.

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку

Чернігівський район: під час ліквідації пожежі вогнеборці врятували 66-річну жінку 14:24

27 жовтня о 20:01 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що в селищі Олишівка Чернігівського району по вулиці Лісовій сталася пожежа житлового будинку.

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей

Першим на Чернігівщині проходить аудит обласний педагогічний ліцей 12:07

З середини жовтня Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради проходить процедуру позапланового інституційного аудиту – зовнішнє оцінювання діяльності закладу, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів.