Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:06:26

Про захист прав людини за "круглим столом"

11.12.2015   08:21Агенцiя

Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні обговорювалися 9 грудня за «круглим столом» у навчально-методичному центрі профспілок. Участь у засіданні взяв заступник директора Чернігівського ОЦЗ Максим Торжевський.

Захід відбувся з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини, що відзначається 10 грудня, та у рамках Всеукраїнської декади зайнятості для учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю.

Учасники зустрічі обговорили загальну ситуацію щодо захисту прав людини в країні та регіоні зокрема. Йшлося про забезпечення прав працюючого населення, дотримання соціально-економічних та трудових прав, механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу в цивільних, адміністративних і кримінальних справах, прояви порушення прав людини тощо.

Про дотримання прав людини в частині забезпечення доступу до зайнятості присутніх поінформував Максим Торжевський. Зокрема, було зазначено, що Конституція України та Закон України «Про зайнятість населення» гарантують кожному можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, право на безпечні і здорові умови праці, право на соціальний захист у разі безробіття тощо.

Серед основних викликів забезпечення прав людини на сучасному ринку праці - дискримінація претендентів та найманих працівників за статтю, віком, фізичними вадами та іншими особистими відмінностями людини; корупція при укомплектуванні «престижних» вакансій, особливо в державних установах та на великих підприємствах; тіньова зайнятість, яка позбавляє найманих працівників доступу до державних гарантій соціального захисту.

Наприклад, Законом України «Про зайнятість населення» людині гарантується право на захист від будь-яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення, проте Інтернет аж рясніє такими оголошеннями, а випадків притягнення до відповідальності роботодавців, які їх подають, немає.

Сьогодні серед категорій громадян, які перебувають в особливій «зоні ризику» стосовно вільної конкуренції на ринку праці, є молодь, одинокі батьки, які мають малолітніх дітей або дітей-інвалідів, громадяни віком старше 45 років, люди з інвалідністю, переселенці, демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО.
Незважаючи на те, що законодавством передбачені певні компенсатори для роботодавців при їх працевлаштуванні, практика свідчить, що особисті стереотипи та застереження керівників підприємств переважають фінансові стимули.

Заступник директора ОЦЗ ознайомив присутніх з послугами служби зайнятості молоді, людям з інвалідністю, переселенцям, демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО, з правами громадян на соціальний захист у разі настання безробіття.

"Ситуація на ринку праці області сьогодні є керованою, - підсумував він. - Незважаючи на погіршення показників соціально-економічного розвитку, кількість наявних вакансій, заявлених роботодавцями у поточному році навіть збільшилась на 1,3% у порівнянні з минулим роком.

Скорочення чисельності працівників держустанов та окремих промислових підприємств поки що не призвело до їх масових звернень до служби зайнятості. Взято на облік безробітних на 3% більше, ніж у минулому році, але й кількість працевлаштованих перевищує минулорічну на 3,2%. Активніше використовується тимчасова зайнятість на громадських роботах, до яких був залучений майже кожний п’ятий безробітний.

Отже, ситуацію з дотриманням прав людини на працю та зайнятість можна покращити завдяки чіткому дотриманню усіма сторонами соціально-трудових відносин вимог законодавства, ефективною інформаційно-роз’яснювальною роботою, яка спрямована на привернення уваги суспільства до проблем, що існують, та підвищення рівня обізнаності громадян щодо їх прав і обов’язків на ринку праці".

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).