Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 13:56:49

На Чернігівщині 36 осіб за корупційні злочини постали перед судом

10.12.2015   07:45Агенцiя

З початку року, за процесуального керівництва органів прокуратури області, слідчими правоохоронних органів направлено до суду 32 обвинувальних акта у кримінальних провадженнях про корупційні злочини стосовно 36 корупціонерів.

З них 18 обвинувальних актів про одержання неправомірної вигоди 22 хабарниками. Досудове розслідування половини з них здійснювали слідчі прокуратури.

Викриті на хабарництві – представники влади та особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. Зокрема, за одержання неправомірної вигоди до кримінальної відповідальності притягнуто п’ятьох міліціонерів, одного співробітника державної служби з надзвичайних ситуацій, двох очільників місцевих рад та посадовців контролюючих органів.

Судитимуть також керівників управління ветеринарної медицини в області та керівника комунального підприємства Чернігівської міської ради.

Крім цього, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно голови райдержадміністрації, який, за даними слідства, одержав 45 тис грн за видачу розпорядження, необхідного для зміни цільового призначення земельної ділянки.

Також розпочато судовий розгляд провадження про заволодіння заступником департаменту Чернігівської облдержадміністрації 30 тис грн та розтрату 6 тис грн бюджетних коштів, виділених на проведення влітку цього року міжнародного фестивалю.

На стадії закінчення перебуває досудове розслідування у кримінальному провадженні про одержання неправомірної вигоди головою районної виборчої комісії області за реєстрацію спостерігачами на місцевих виборах у жовтні від політичної партії громадян без їх відома.

Завершується розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови обласної виборчої комісії (іншої області) в одержанні неправомірної вигоди під час проведення місцевих виборів за укладання від імені комісії договорів про надання послуг з підприємцем.

Виявлено також факти адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Зокрема, з початку року спеціально уповноваженими суб'єктами складено і направлено до суду 42 адміністративних протоколи, переважна більшість з яких (26) – органами прокуратури.

Наразі розглянуто судами з притягненням винних до відповідальності 38 протоколів. Оштрафовано держслужбовців, серед яких колишній мер одного з міст області, депутати місцевих рад, посадовці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За порушення вимог фінансового контролю до адміністративної відповідальності притягнуто 3 співробітників пенітенціарної служби, за не урегулювання конфлікту інтересів – 1 посадовця райдержадміністрації.

Робота прокуратури та інших правоохоронних органів області щодо протидії та запобігання корупції триває.

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.