До Дня місцевого самоврядування
7 грудня в конференц-залі обласної ради відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня місцевого самоврядування, повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної ради Ігор Вдовенко. В своєму виступі він наголосив, що місцеве самоврядування завжди було і лишається потужним знаряддям народовладдя та відіграє важливу роль у суспільному житті, складаючи невід'ємну частину державного устрою. Разом з тим голова обласної ради зазначив, що самоврядування - це механізм, який повинен розвивати державу знизу, маючи всі необхідні права і можливості для власного розвитку. А для цього необхідне затвердження відповідних змін до Конституції України та низки законодавчих актів, які визначать розподіл повноважень на зміцнять місцеве самоврядування в Україні.
– Ми повинні чітко усвідомити: альтернативи децентралізації нема. Лише тоді, коли громада розпоряджатиметься своїми власними ресурсами, вона зможе розвиватися, ставати успішною, а люди будуть заможними, – зазначив Ігор Вдовенко та зупинився на позитивних зрушення в реформуванні системи влади на місцях, зокрема, новостворених територіальних громадах, які вперше в історії України об'єдналися добровільно на основі нового чинного Законодавства.
У своєму виступі очільник обласного представницького органу Ігор Вдовенко висловив переконання, що діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчої влади і в подальшому буде спрямована на ефективне розв'язання нагальних проблем, підвищення життєвого рівня наших людей. За його словами цьому сприятиме і оновлення керівного складу районних рад та депутатського корпусу області нинішнього скликання, яке відбулося під час недавніх виборів до місцевих рад.
Назвавши демократичні вибори однією з умов утвердження європейського самоврядування в Україні, керівник наголосив, що в органи місцевого самоврядування Чернігівщини прийшли відповідальні, збагачені життєвим і фаховим досвідом люди.
Вітаючи присутніх із професійним святом, голова обласної ради побажав народним обранцям та працівникам органів місцевого самоврядування міцного здоров'я, добробуту й злагоди, нових успіхів у справі служіння своїй громаді, рідному краю і всій Україні.
За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Ігор Вдовенко нагородив Почесними грамотами обласної ради та нагрудними знаками до них голову Талалаївської районної ради Юрія Дзюбана, провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення управління комунального майна обласної ради Людмилу Корж, заступника начальника юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Ольгу Лазаренко, голову Семенівської районної ради Василя Малковича та головного спеціаліста аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Тамару Цибульську.
Учасників урочистого заходу також привітав голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч. Він відзначив активну громадянську позицію депутатів місцевих рад та вручив найвищу нагороду Чернігівщини - спільну грамоту обласної державної адміністрації та обласної ради заступнику керівника апарату, начальнику загального відділу виконавчого апарату обласної ради Олександру Антоненку та нагородив окремих працівників самоврядних органів Сіверського краю відзнаками обласної державної адміністрації.
Із професійним святом учасників зібрання також привітали Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова обкому профспілки працівників державних установ України Микола Петренко, голова Талалаївської районної ради Юрій Дзюбан.
Святковим подарунком до Дня місцевого самоврядування для присутніх на урочистостях стало музичне вітання від академічного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.