Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 04:11:31

Завдяки співпраці в області працевлаштовується кожна третя особа з інвалідністю, яка звертається до служби зайнятості

03.12.2015   09:08Агенцiя

3 грудня – Міжнародний день інвалідів. У нашій країні з метою привернення уваги до вирішення проблем осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції з 1 по 10 грудня оголошено Всеукраїнську декаду зайнятості.

руки

руки

Створити дієву систему допомоги цим людям у реалізації їх права на працю та інтеграції у суспільство – таке завдання, за словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, знаходиться серед пріоритетних у службі зайнятості.

Сьогодні в області працевлаштовується кожна третя особа з інвалідністю, яка звертається до служби зайнятості. Це результат  тісної співпраці соціальних партнерів:  представників органів влади, роботодавців, громадських організацій.

Так, протягом січня-жовтня поточного року на обліку в службі зайнятості перебувало 1267 громадян з інвалідністю. З них 377 осіб повернуто до продуктивної зайнятості. Зокрема, 17 людей з особливими потребами працевлаштовано на нові робочі місця шляхом компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 21 особа  започаткувала власну справу, отримавши в якості стартового капіталу виплату допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 75 громадян цієї категорії залучено до тимчасової зайнятості, 110 – спрямовано на професійне навчання.

«Нам необхідно подолати стереотипи, які склалися в суспільстві щодо громадян з інвалідністю. Перш за все, ми прагнемо докорінно змінити упереджене ставлення роботодавців при працевлаштуванні цієї категорії громадян. З іншого боку, ми приділяємо особливу увагу підвищенню самооцінки самих осіб з інвалідністю, формуванню у них мотивації до праці, навичок впевненої поведінки під час пошуку роботи, що є кроком до підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці”, - зазначила Лідія Падалка.

Сьогодні під особливою увагою усіх установ соціальної сфери, в тому числі й служби зайнятості, перебувають учасники антитерористичної операції на сході країни. Завдання служби зайнятості - надання повного спектру соціальних послуг цій категорії громадян з метою повернення їх до мирної праці.
У поточному році на обліку в службі зайнятості перебувало 728 безробітних учасників АТО. З них 136 осіб працевлаштовано.
 
Зокрема, 65 – отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того,  72 особи залучено до тимчасової зайнятості, 85 – направлено на професійне навчання.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:07

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території Чернігівської області за період з 8:00 3 квітня до 8:00 4 квітня 2020 року.

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО

Прокуратурою передано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої групи, які збували метадон та димедрол в СІЗО 14:03

За процесуального керівництва прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування стосовно 5 учасників організованої злочинної групи, які упродовж 2019 року займалися збутом наркотичних засобів та сильнодіючих лікарських засобів в Державній установі «Чернігівський слідчий ізолятор».

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша

В Куликівці кримінальна поліція затримала чоловіка, який забив насмерть свого товариша 14:00

Оперативник карного розшуку з’ясували, що побутовий конфлікт між чоловіками спалахнув на ґрунті вживання алкоголю. Поліцейські встановили свідків події та затримали зловмисника.

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка

Ічнянський район: у ставку виявлено тіло загиблого чоловіка 13:49

3 квітня о 20:00 до Служби порятунку "101" у Ічнянському районі від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що місцеві рибалки у ставку по вул. Воскресенський, що в м. Ічня виявили потопельника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини