Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 15:39:57

За кількістю заповідних об’єктів Чернігівщина перша в Україні

30.11.2015   15:41Агенцiя

На території Чернігівської області функціонує 662 об’єкти та території природно-заповідного фонду: 23 з них мають загальнодержавне значення та 639 — місцеве. За два останніх роки їх площа зросла на 7,188 тисячі гектарів і майже сягнула 261 тисячі гектарів. Це третій за площею показник в Україні та перший — за кількістю заповідних об’єктів.

Про це під час чергового брифінгу в облдержадміністрації розповіла директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко.

За її словами, в результаті реалізації державної політики у галузі розвитку заповідної справи площа природно-заповідного фонду Чернігівської області збільшується постійно. Так, у поточному році рішенням Чернігівської обласної ради створено регіональний ландшафтний парк «Ніжинський», Загальною площею 6,123 тис. га. На переконання екологів, дана територія має винятково важливе природоохоронне, наукове, освітнє, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Створення регіонального парку відбулося за підтримки проекту Європейського Союзу «Clima East: Збереження та стале використання торфовищ». Проект має продемонструвати, як в межах одного ландшафту можна відновити ділянки невикористаних деградованих торфовищ, розширити площу природоохоронних територій з урахуванням потреб збереження біорозмаїття та залучити місцеві громади до вирішення питань раціонального землекористування.

Крім того, поінформувала Катерина Тканко, за участю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації в області протягом цього року виконано низку природоохоронних заходів. Серед них — будівництво напірного каналізаційного трубопроводу по намивній території «Лісковиця» від гідрокар’єру до вул. Ушинського в м. Чернігові, облаштування сміттєзвалища у м. Бобровиці, тампонаж недіючих артезіанських свердловин у Новгород-Сіверському та Коропському районах, протизсувні роботи по вулиці Весняній у м. Новгороді-Сіверському, благоустрій природних джерел області тощо.

Щоб полегшити доступ громадськості до інформації про стан довкілля, триває впровадження програмного забезпечення на базі геоінформаційної системи. Ознайомитись з нею можна на сайті Департаменту в розділі «Державний екологічний моніторинг». Крім того, Департаментом екології випущено друковані інформаційні матеріали про стан навколишнього середовища в області. Їх передано до вищих, середніх навчальних закладів, бібліотек Чернігова та області, інших зацікавлених установ.

Наприкінці брифінгу Катерина Тканко відповіла на запитання журналістів та представників громадськості.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.