Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 00:56:26

Стан надання жителям Чернігівщини хірургічної та гінекологічної допомоги знаходиться на доволі високому рівні

23.11.2015   12:35Агенцiя

І це заслуга як обласної влади, так і самих медиків. Втім, у цих сферах існує низка проблем, які неможливо вирішити без участі держави. На цьому 20 листопада у Чернігові наголошували учасники наради-семінару, де розглядалися актуальні питання розвитку цих галузей.

Чернігівські хірурги та гінекологи здатні  виконувати  такі операції, які  раніше  здійснювали спеціалісти лише  провідних київських клінік та  інститутів, зокрема, оперативні  втручання за допомогою  відеообладнання, операції на  відкритому  серці та  судинах,  встановлення штучних протезів. Значно  підвищився рівень надання невідкладної  та ургентної допомоги при своєчасному зверненні пацієнтів до медиків.

Головний позаштатний спеціаліст з хірургії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Василинчук наголошує, що 34% пацієнтів із  захворюваннями, які  можуть призвести до  смерті, поступають в  хірургічні  стаціонари у вкрай  занедбаних  випадках. Над цим необхідно працювати і первинній ланці, і хірургам. «Це одна з основних проблем  галузі, –  зауважує фахівець. – Люди практично не обізнані із симптоматикою  хірургічної  патології, тому і смертність від  таких захворювань іноді  буває  невиправданою нічим, лише  людською недбалістю.  Також актуальною залишається і проблема  кадрів, в нас практично немає інтернів, а молоді  спеціалісти  через відсутність належних  матеріально-побутових умов не мають практичної можливості  працювати на селі. Ось тут  нам і потрібна  допомога з боку держави, яка  повинна в процесі  реформування  медичної галузі потурбуватися спочатку про адміністративно-територіальну  реформу, в результаті  якої  в укрупнених  населених пунктах людина  могла  б отримати  необхідні  консультації «вузьких» спеціалістів, в т.ч. і хірургів».

Гінекологічна  служба  області  також  має  хороші  здобутки. За словами заступника начальника Управління охорони здоров’я  облдержадміністрації Володимира Пуліна,  зменшилася рання неонатальна смертність за рахунок  концентрації  складних випадків вагітності  в  головному  профільному  закладі Чернігівщини – Чернігівському пологовому  будинку, який надає  родопомічну  та гінекологічну  допомогу майже половині  жінок з районів області. «Там є потужна  реанімаційна база, відділення екстрагенітальної патології. Тому  пологовий будинок  вже  давно виконує функції закладу третинного рівня».

На семінар-нараду  були запрошені провідні спеціалісти зі столиці – з Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, які  високо оцінили  роботу чернігівських хірургів. Зокрема, заступник директора Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова,     д.м.н. Олег Котенко  відзначив, що рівень підготовки  місцевих спеціалістів та наявне обладнання відповідає як столичним, так і європейським стандартам, виконуються надскладні операції, починаючи від ургентних випадків і до  виконання планових операцій  на різних органах.

«У провідного спеціалізованого інституту  України налагоджені хороші  зв’язки  із чернігівськими хірургами. Єдина проблема, над чим варто працювати – встановити нерозривний зв’язок  між всіма лікарями, що задіяні у лікуванні пацієнта – хірургами, радіологами, онкологами. Адже нині  будь-яка хвороба потребує мультидисціплінарного підходу. Зараз наш інститут  освоює багато нових напрямків, які можуть бути впроваджені і на Чернігівщині», – зазначив Олег Котенко.

Під час  наради-семінару розглянуті  види хірургічних  втручань при поширених патологічних ураженнях печінки, сучасні анестезіологічні та реанімаційні методи впливу при наданні анестезіологічної та реанімаційної допомоги, тактика ведення та інтенсивна терапія  «Акушерських» перитонітів,  тяжких гестозів та HELP – синдрому. Також учасники заходу  заслухали доповідь про роботу про ХХІІІ з’їзду хірургів України та взяли участь у  виборах правління обласного осередку Асоціації хірургів України.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.