Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 15:08:22

Торф’яники на Новгород Сіверщині горять і досі. ВІДЕО

18.11.2015   08:19

Вже не один місяць за селом Орлівка, що на Новгород-Сіверщині, горять торф'яники, майже 100 гектарів. Горять, незважаючи на те, що надворі тримається сира дощова погода.

Проте зміни температурних режимів, як і атмосферні опади, не впливають на процес горіння, адже торф має здатність залягати на глибині до 10 метрів від поверхні землі. Температура в його товщі під час пожежі іноді перевищує 1000 градусів за цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню.

А почалося все ще з весни, коли відбулось загоряння сухої старої трави.

Віталій Рябченко - голова Орлівської сільради: "Горіло від Березової Гаті до Ломанки. Цей масив повністю згорів. І хати в Березовій Гаті горіли і тут. Залишилось вогнище,  їх було 3 осередки, вчасно не затушили, і тепер близько 100 га охоплено такими ось пожежами. Приїзджало МЧС, затушило частину, але все одно воно далі горить. Ви бачите край, далі канава і село взагалі поруч за 300 м".

Виїхавши за село метрів за 300, вже відчуваєш запах згарища, а проїхавши ще трохи,  можна і самому впевнитися в тому, що це не міф, а дійсно велика проблема для всіх людей, що мешкають тут. Їм, жителям Орлівки та Березової Гаті,  добре знайомий цей в'їдливий запах горілого торфу. Тож на питання, яка нагальна проблема є в селі, вони не задумуючись відповідають.

Ігор Заруба - директор комунального підприємства "Орлівське": "Нагальна проблема - горить торф’яник і треба щось вирішити - чи буде зима, чи не буде, потухне він чи не потухне. Хотілося, щоб село процвітало і всі хоч трохи доклали своїх зусиль".

Районна влада вже інформована з приводу цієї проблеми та ніяких дій поки що не спостерігається, адже на ліквідацію пожежі на торф'яниках потрібні значні затрати матеріальних засобів і людських ресурсів. Тож місцевим мешканцям тільки і залишається, що продовжувати бити на сполох та чекати позитивного вирішення цього питання.
Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.