Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 17:10:36

Торф’яники на Новгород Сіверщині горять і досі. ВІДЕО

18.11.2015   08:19

Вже не один місяць за селом Орлівка, що на Новгород-Сіверщині, горять торф'яники, майже 100 гектарів. Горять, незважаючи на те, що надворі тримається сира дощова погода.

Проте зміни температурних режимів, як і атмосферні опади, не впливають на процес горіння, адже торф має здатність залягати на глибині до 10 метрів від поверхні землі. Температура в його товщі під час пожежі іноді перевищує 1000 градусів за цельсієм, тож вода, яка потрапляє на зону горіння, випаровується, не встигаючи досягнути самого вогню.

А почалося все ще з весни, коли відбулось загоряння сухої старої трави.

Віталій Рябченко - голова Орлівської сільради: "Горіло від Березової Гаті до Ломанки. Цей масив повністю згорів. І хати в Березовій Гаті горіли і тут. Залишилось вогнище,  їх було 3 осередки, вчасно не затушили, і тепер близько 100 га охоплено такими ось пожежами. Приїзджало МЧС, затушило частину, але все одно воно далі горить. Ви бачите край, далі канава і село взагалі поруч за 300 м".

Виїхавши за село метрів за 300, вже відчуваєш запах згарища, а проїхавши ще трохи,  можна і самому впевнитися в тому, що це не міф, а дійсно велика проблема для всіх людей, що мешкають тут. Їм, жителям Орлівки та Березової Гаті,  добре знайомий цей в'їдливий запах горілого торфу. Тож на питання, яка нагальна проблема є в селі, вони не задумуючись відповідають.

Ігор Заруба - директор комунального підприємства "Орлівське": "Нагальна проблема - горить торф’яник і треба щось вирішити - чи буде зима, чи не буде, потухне він чи не потухне. Хотілося, щоб село процвітало і всі хоч трохи доклали своїх зусиль".

Районна влада вже інформована з приводу цієї проблеми та ніяких дій поки що не спостерігається, адже на ліквідацію пожежі на торф'яниках потрібні значні затрати матеріальних засобів і людських ресурсів. Тож місцевим мешканцям тільки і залишається, що продовжувати бити на сполох та чекати позитивного вирішення цього питання.
Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини